Omeyer vodio PSG do pobjede nad Wislom, Kiel visoko porazio Bešiktaš

Mihaela Bradovski • nedjelja, 27.09.2015.

Dvije domaće pobjede rezime su današnjeg dana u skupini A rukometne Lige prvaka. Parižani su predvođeni sjajnim Omeyerom slavili protiv Wisle dok je Kiel više nego uvjerljivo svladao turski Bešiktaš. Nakon drugog kola PPD Zagreb je jedina stopostotna momčad ove skupine...

PSG - Wisla Plock 29:24 (16:13)

Nakon -7 poraza od Flensburga rukometaši PSG-a na domaćem terenu nisu dopustili još jedan europski posrtaj svladavši u konačnici poljsku Wislu s 29:24. Gostujuća momčad tako ostaje na jednom osvojenom bodu, onom protiv Veszprema koji je mađarski sastav stajao trenera.

Prvo lice susreta bio je vratar pariškog sastava Thierry Omeyer koji je zaustavio 23 protivnička šuta od kojih su poseban impuls domaćinu davale one obrane nakon 20:20 i povratak Wisle u borbu za bod(ove).

Napadački su najveći teret iznijeli Nikola Karabatić sa sedam pogodaka, od početka sezone standardno raspoložen Mikkel Hansen i Luka Karabatić, obojica autori šest golova. Igor Vori nije se upisao u listu strijelaca. S druge strane po pet su puta Omeyera uspjeli nadmudriti Rocha i Žitnikov.

Zvonimir Serdarušić na teren je od prve minute, izuzev Hansena, izveo šestorku francuske reprezentacije, uz Omeyera i Karabatića startali su još Barachet te krila Honrubia i Abalo. Vratar PSG-a od samog je starta zaključao svoja vrata te je u sedmoj minuti domaća momčad držala vodstvo od 5:1. Prvo izjednačenje stiglo je u 17. minuti, pokušala se Wisla još nekoliko puta do odlaska na predah vratiti u egal, no bezuspješno.

Do spomenutih 20:20 Wisla stiže s linije sedam metara u 39. minuti, srijelac je bio Rocha, a priliku za vodstvo propušta Ivan Nikčević. Omeyer tada svojim obranama daje priliku Nikoli i Luki Karabatiću i Hansenu da režiraju nekoliko lakih pogodaka i vrate tri prednosti koliko su držali na odmoru. Konačnih +5 postavio je Daniel Narcisse dvije minute prije završetka susreta. A utakmicu je, nešto prije drugih, zbog tri isključenja završio Nikola Karabatić.

Kiel - Bešiktaš 32:21 (16:12)

Baš poput francuskog i njemački se prvak s gostovanja u prvom kolu vratio bez bodova, no odgovor je stigao u večerašnjem susretu s turskim predstavnikom Bešiktašem. I dok se u prvom poluvremenu gostujući sastav dobro držao u drugom su Zebre u potpunosti nadigrale protivnika i zasluženo slavile s velikih +11.

Turski sastav u niti jednom trenutku nije bio u vodstvu, osim početnih 1:1 u egalu su Kiel držali tek u 11. minuti nakon pogotka Dačevića za 4:4, a nadomak izjednačenju potom u 21. nakon vlastite 4:0 serije i pogodaka Đukića, Ozbahara i dva Cobana. Uslijedilo je gostujuće isključenje te nakon tog trenutka Kiel postepeno gradi prednost za +4 na poluvremenu.

Gosti u nastavku postižu tek devet pogodaka, prvi u tom drugom dijelu nakon 10. minuta igre. Do tog trenutka Zebre su već imale dvoznamenkastu prednost, u 38. minuti za 22:12 pogodio je Wiencek. U samoj završnici Gislasonovu momčad na 12 razlike dovodi Ferreira Moraes, no točka na i ipak je pripala gostujućem igraču Mercanu koji je za konačnih 32:21 bio precizan iz sedmerca.

U ovo uvjerljivo slavlje Domagoj Duvnjak ugradio je jedan pogodak iz dva pokušaja, dok su stopostotni, s učinkom 6/6 bili Wiencek i Vujin. Šest golova postigao je i Rune Dahmke, ali i Done u dresu Bešiktaša. Naš Josip Buljubašić ostao je bez pokušaja prema golu njemačkog sastava.