Liga prvaka - Skupina A, 2. kolo, 26.09.2015.
Celje Pivovarna L. 20:21 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagrebaši nakon velike borbe osigurali minimalno slavlje nad Celjem

Zvonka Keliš • subota, 26.09.2015.

Momčad PPD Zagreba u drugom je kolu Lige prvaka gostovala kod slovenskog Celja. Nakon uistinu velike borbe punih 60 minuta pobjeda, kao i novi europski bodovi na kraju su pripali hrvatskom prvaku.

Celje PL - PPD Zagreb 20:21 (10:9)

Liga prvaka, skupina A, 2. kolo
CELJE - Dvorana Zlatorog, Gledatelja: 4300
Suci: Nikolić/Stojković (Srbija)

Celje PL: Lesjak (14 obrana), Gajić (1 obrana); Blagotinšek 2, Ivić 1, Babarskas 1, Janc 3, Razgor 3, Marguč, Poteko, Potočnik 1, Zarabec 2, Kodrin, Fizuletto, Dobelšek 1, Mlakar 3, Žvižej 3
Trener: Branko Tamše

PPD Zagreb: Stevanović (11 obrana), Ivić (5 obrana); Mihić 1, Sabljić 3, Vujić, Stepančić 3, Kontrec 2, Šprem 3, Šebetić 2, Raković, Šušnja, Šandrk, Valčić, Obranović 3, Kovačević 2, Pavlović 2
Trener: Veselin Vujović

Sedmerci: Celje PL: 2/4; PPD Zagreb: 1/2
Isključenja: Celje PL: 8 min.; PPD Zagreb: 14 min.

Hrvatski rukometni prvak u sklopu drugog je kola skupine A najelitnijeg europskog klupskog natjecanja stigao u Sloveniju u goste Celju koje je na otvaranju nove europske sezone u gostima svladao Bešiktaš 30:24. Zagrebaši su, pak, u svojoj Areni Zagreb ponovno skinuli skalp njemačkom prvaku Kielu te su slavili 29:22. Ove subote momčad PPD Zagreba vodila je veliku borbu u dvorani Zlatorog s domaćinom Celjem, no nakon uzbudljivih 60 minuta pobjeda 21:20 pripala je gostima iz Zagreba.

Trener Veselin Vujović među vratnice je poslao Ivana Stevanovića, dok su se ispred njega našli Luka Raković, Luka Stepančić, Sandro Obranović, Domagoj Pavlović, Leon Šušnja i Lovro Mihić, a nije mogao računati na kapetana Zlatka Horvata koji je zbog zarađenog crvenog kartona u susretu s Kielom kažnjen s jednom utakmicom neigranja, kao i na ozlijeđene Josipa Valčića i Stipu Mandalinića, dok se u sastavu nije našao Marko Vukić.

A najbolji su...

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Luka Stepančić, Stanko Sabljić, Lovro Šprem i Sandro Obranović s po tri postignuta pogotka, Ivan Stevanović sakupio je 11 obrana, Filip Ivić četiri, dok su najbolji kod Celja bili Blaž Janc, David Razgor, Žiga Mlakar i Luka Žvižej također s po tri gola, Urban Lesjak zaustavio je 14 lopti, a Ivan Gajić jednu.

Prvi do pogotka u susretu dolaze gosti preko Mihića, no nakon nekoliko uvodnih minuta igre pogodak za pogodak domaćin se odvaja na lijepih 5:2. Igralo se tada čvrsto i agresivno u obrani, siguran je i Urban Lesjak među domaćim vratnicama, gostujuća momčad griješi u napadu i Celje to koristi za održavanje vodstva. Prebacuje se tada Zagreb u obranu 5:1 s Pavlovićem na prednjem, no Celje zarađuje sedmerac za odlazak na 8:4. Međutim, pokušaj Davida Razgora brani Stevanović koji odmah zatim brani i odbijenu loptu i novi pokušaj Razgora, a uz isključenja na obje strane Vujović na teren šalje Obranovića kao markera.

Koncentriran je Zagreb u tim trenucima, Obranović smanjuje na 5:7, Celje ne uspijeva realizirati napad pri praznome gostujućem golu, a Zagrebaši su uz pomoć markera Obranovića još jednom sigurni u napadu te stižu na samo pogodak zaostatka. Novi napad Celja tada presijeca Lovro Šprem koji sigurno realizira kontru i sedam minuta prije odlaska na odmor izjednačuje rezultat na 7:7. Vrijeme je stoga za domaću minutu predaha, a iako Celje odmah zatim ne koristi svoj napad, razbranio se nanovo Lesjak, a Luka Žvižej s linije sedam metara zabija za domaćih 8:7. Nastavlja se potom velika borba na terenu dvorane Zlatorog da bi se na odmor otišlo s minimalnom prednošću Celja 10:9.

Nastavak pogotkom sa sedam metara otvara Šprem za novo izjednačenje, no kreće tada i novo odvajanje domaće momčadi. Odlaze Celjani na 12:10, a potom i 14:11, najveću prednost do tada u drugome poluvremenu. Iskazuje se potom ponovno Pavlović za 12:14, no Slovenci ne posustaju i odlaze na +4. Razbranjuje se, međutim, tada Stevanović, a pogotke niže Antonijo Kovačević, pridružuju mu se tada Luka Šebetić i Tin Kontrec i do 40. minute Zagreb poravnava na 15:15. Uzima tada domaći trener novu minutu predaha kako bi posložio svoje redove, a iz kontre je nedugo zatim siguran Gregor Potočnik za 16:15.

Iako je Kontrec potom siguran za 16:16, slovenska momčad ubacuje u brzinu više te se još jednom odvaja na dva pogotka prednosti, no Zagrebovi Lavovi se ne predaju te osiguravaju izjednačenje 20:20. Velika borba za bodove odvija se do samoga kraja, a u posljednjim minutama susreta Zagreb preko Stepančića odlazi na 21:20, Celje pokušava poravnati rezultat, trener Branko Tamše zove i time-out, Zagreb na terenu ima tek četiri igrača u obrani, no posljednji napad Celja ne koristi Mlakar, naime, među gostujućim je vratnicama siguran Filip Ivić koji tako potvrđuje slavlje svoje momčadi.

• Obrisan korisnik01.10.2015. u 22:27
    Još ne mogu vjerovati da nitko nije komentiro suđenje, čeko sam i čeko i nitko ništa a ja sam dobio utisak da su Celjane samo suci držali tokom cijele tekme, i nemogu preko toga jer bilo je stvarno brezobraznih odluka i kao kompenzacija vrlo vrlo tendeciozno i mislim da te suce treba prijavit pa da... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.09.2015. u 13:39
    Trebali bi svi bojkotirati HRT ne plaćati pretplatu pa da vidis onda,jbte RTS je pojam za nasu državnu dalekovidnicu prenose sve sportske događaje a posebno svoje najbolje sportaše i klubove na svojem prvom programu,HRT dno dna od televizije.
  • Obrisan korisnik27.09.2015. u 00:29
    nekad smo gledali nba i formulu 1, a sad ne možemo naše odlične ekipe.. nevjerojatno..
  • litleben26.09.2015. u 22:29
    To Zagrebaši!!!
    litleben
  • Obrisan korisnik26.09.2015. u 22:18
    Piše da su Slovenci kod 14-11 imali največu prednost, a nakon toga piše da se odvajaju na 4.