Simona Margetić • nedjelja, 27.09.2015.

Završilo je osmo kolo francuske Ligue 1. Monaco je podijelio bodove u gostima i još se više približio sredini tablice, dok je Saint Etienne upisao poraz od Nice i tako propustio priliku da dođe na bod zaostatka za Parižanima.

Monaco se s gostovanja kod Guingampa vratio samo s bodom. Momčad iz Kneževine tri je puta u susretu bila u minimalnoj prednosti, no Guingamp se svaki put vratio u igru i na kraju uspio doći do vrijednog boda. Hrvatski reprezentativac Danijel Subašić mrežu Monaca branio je svih 90 minuta, dok je Mario Pašalić u igru ušao u 65. minuti.

Gosti su poveli već u trećoj minuti preko Silve. Dirar je priliku vidio kroz sredinu, poslao loptu Silvi, koji ju je primio i izvan šesnaesterca pogodio u donji kut. Izjednačili su domaćini u 30. minuti. Benezet je izveo udarac iz kuta, a najviši u skoku bio je Privat i glavom pogodio za 1:1.

Monaco je ponovno otišao u vodstvo u 45. minuti kada je zaboravljeni Raggi primio Traoreovu loptu, išao jedan na jedan na Loessla i pogodio za 1:2. Čekalo se 20 minuta nakon predaha na drugi gol domaćina. Rezultat je drugi puta poravnao Benezet u 65. minuti. Iskoristio je gužvu pred Subašićevim vratima i pucao u prazni dio mreže.

Treći pogodak za goste postigao je šest minuta kasnije Dirar. Fabinho mu je namjestio iskosa, da bi Dirar u petercu samo skrenuo loptu u mrežu. Guingamp se nije predavao već je postavio konačnih 3:3 u posljednjim minutama. Opet je precizan bio Benezet i u 89. minuti pogodio Subašićevu mrežu.

U ostalim utakmicama, Saint Etienne je nakon pet uzastopnih pobjeda doživio poraz pred domaćim navijačima i tako propustio priliku da se opasno približi PSG-u na vrhu ljestvice. Nice je bila bolja i upisala pobjedu od 1:4.

Mrežu su prvi zatresli gosti i to već u petoj minuti pogotkom Koziella, a domaćini su izjednačili u 19. minuti. Siguran je bio Perrin, no za drugoplasiranu momčad krenulo je tada sve krivim smjerom. Drugi pogodak primili su u 39. minuti. Ben Arfa je bio precizan i pogodio za 1:2, da bi u minuti nadoknade nakon prvog dijela susreta postavio 1:3.

U drugom dijelu susreta primili su još jedan gol, a protivnici su im ostali bez dva igrača. Michael je pogodio u 53. minuti za 1:4, a samo devet minuta kasnije ostali su bez Mendyja, koji je dobio crveni karton. Nakon Mendyja, ostali su i bez Le Marchanda iz istog razloga.

Montpellier je na domaćem terenu uzeo pobjedu nad Lorientom s 2:1. U vodstvo su prvi otišli domaćini već u šestoj minuti golom Bensebainija, da bi u 48. minuti Abdullah izjednačio, a već deset minuta kasnije Martin postavio konačnih 2:1.

Angers je u gostima svladao Marseille rezultatom 1:2. Poveli su gosti kada je u 37. minuti Cabella napravio prekršaj nad Bouka Moutoi, a sudac nije dvojio i pokazao je na udarac s bijele točke. Precizan je bio Mangani, a na vodstvo od 0:2 otišli su u 70. minuti pogotkom Thomasa.

U 78. minuti domaćini su smanjili na 1:2 s jedanaest metara. Nakon prekršaja nad Ocamposom, domaćinima se pružila prilika da smanje vodstvo, što su i učinili preko Batshuayija, no nisu uspjeli doći do boda i još uvijek se nalaze u donjem dijelu tablice.