Branimir Korać • nedjelja, 27.09.2015.

Kompletirano je šesto kolo Primere i to uz dvije uvjerljive domaće pobjede i remi u baskijskom derbiju između real Sociedada i Athletic Bilbaa...

Deportivo i Getafe zaključili su šesto kolo s 3:0 pobjedama i imaju dosta razloga za zadovoljstvo. Očekivano neizvjesno bilo je u San Sebastianu gdje je gostovao Athletic Bilbao, a tamo pogodaka nije bilo.

U La Coruni domaćin je otišao do pobjede zahvaljujući golovima Lucasa Pereza koji je dva puta tresao mrežu gostiju i bio prvo ime u pobjedi Deportiva.

Pomogli su i gosti, točnije Alvaro Gonzalez koji je postigao autogol i pomogao Deportivu da dođe u vodstvo nakon što je skrenuo u mrežu slobodni udarac Faycala Fajra. Perez je golovima u 27. i 47. minuti stvorio visoku prednost, a svaku nadu gosti su izgubili kada je 15 minuta prije kraja isključen Diop.

Getafe je više od 80 minuta lomio otpor Levantea i onda stigao do uvjerljive pobjede. Još u 80. minuti na semaforu je stajalo 0:0, a onda je krenuo domaći show.

Alvaro Vazquez je zabijao u 81. i 92. minuti, Buendia dodao pogodak u 91. za visoku pobjedu Getafea 3:0.

Jedini susret bez pogodaka odigran je u San Sebastianu gdje je Athletic Bilbao s domaćim Real Sociedadom odigrao tvrdu utakmicu u kojoj su mreže mirovale.