Branimir Korać • subota, 26.09.2015.

Nakon što je madridski Real na Santiago Bernabeuu odigrao bez pogodaka s Malagom, Primera je dobila novog lidera. Villarreal je pobjedom protiv Atletica preuzeo vodeću poziciju...

Villarreal je nastavio s dobrim igrama u prvenstvu i s novom pobjedom preuzeo je vodeću poziciju na ljestvici. Na El Madrigalu ugostio je momčad Atletica i upisao pobjedu 1:0.

Do pogotka domaćin je stigao rano, već u 14. minuti Roberto Soldado pronašao je Lea Baptistaa koji je prevario Jana Oblaka i zabio za pobjedu.

Do kraja susreta Madriđani su imali bolje prilike, prijetili su preko Jacksona Martineza, Antoinea Griezmanna i Angela Corree, ali promjene rezultata nije bilo.

Napokon je do pobjede došla Sevilla koja je ugostila Rayo Vallecano i svladala ga s 3:2 U odličnoj utakmici domaćinu je pomoglo i isključenje Amaye u 83. minuti nakon čega je Sevilla došla do pobjede.

Prvo poluvrijeme bilo je odlično za domaćina, na odmor je otišao s vodstvom 2:0 golovima Gameira i N'Zonzija, ali problemi su nastali u drugom dijelu.

Rayo Vallecano uspio je doći do poravnanja preko Bebea i Javija Guerre te se u zadnjih 20 minuta ušlo s poravnatim rezultatom.

Sevilla je ipak uspjela odvesti utakmicu na svoju strani i doći do prve pobjede pogotkom Jevhena Konopljanke u 86. minuti.

Celta nije uspjela potvrditi pobjedu protiv Barcelone, u gostima kod Eibara odigrala je 1:1. Od treće minute domaćin je vodio golom Bastona da bi u 76. Iago Aspas postavio konačnih 1:1.