Real Madrid 0:0 Málaga
Málaga

Real Madrid kiksao na Santiago Bernabeuu, nesavladivi Kameni zaustavio Madriđane

Branimir Korać • subota, 26.09.2015.

Real Madrid nije uspio doći do pobjede na svom stadionu protiv Malage i tako ostati na vrhu ljestvice. Barcelona ga je ponovno preskočila i to nakon što su Madriđani odigrali samo 0:0 protiv momčadi koja niti nakon šest kola nije postigla nijedan pogodak...

Niti nakon šest odigranih kola Malaga nije uspjela doći do pogotka, ali neće previše žaliti. Nije ga niti primila na Santiago Bernabeuu i odnosi veliki bod unatoč silnom pritisku Madriđana.

Od prve minute Real Madrid stisnuo je Malagu na njezinu polovicu i nizao prilike. Promašajima su se isticali Ronaldo i Benzema, Portugalac je imao nevjerojatnih 14 udaraca na gol, ali nije uspio svladati raspoloženog Kamenog.

U nekim "normalnim utakmicama" Real Madrid bi već do poluvremena postigao nekoliko pogodaka, imao je niz čistih situacija, ali vratar Malage prvenstveno je bio odlično postavljen u svakoj situaciji i domaćin je otišao na odmor sa statističkom nadmoći, ali s rezultatski mršavih 0:0.

Nakon sat vremena igre Rafa Benitez ostao je bez Jesea koji je ponovno ozlijeđen te je u igru gurnuo Matea Kovačića.

Desetak minuta prije toga ubilježene su dvije fantastične prilike, prvo je Angeleri s gol linije izbio loptu, a zatim je na drugoj strani Recio fantastično gađao gornji kut, ali Keylor Navas je potvrdio da hvata onu formu koja ga je krasila u Levanteu.

Malaga je susret završila s igračem manje zbog isključenja Amrabata koji je udario Marcela, a do kraja utakmice Madriđani su nanizali veliki broj nevjerojatnih promašaja, isticao se Ronaldo koji nije uspio zabiti niti s nekoliko metara u prazan gol.

Ostalo je 0:0, a osim Kovačića igrao je i Luka Modrić koji je odradio svih 90 minuta.