Barcelona 2:1 Las Palmas
Las Palmas

Barcelona svladala Las Palmas, Messi napustio igru zbog ozljede

Branimir Korać • subota, 26.09.2015.

Barcelona je na Camp Nouu upisala pobjedu protiv Las Palmasa 2:1, ali glavna vijest je ipak izlazak iz igre Lionela Messija već u početnim minutama zbog problema s ozljedom koljena...

Nakon teškog poraza od Celte u Vigu, Barcelona je na Camp Nouu ugostila momčad Las Palmasa i tražila iskupljenje za taj poraz. Na kraju je očekivano slavila s 2:1.

Unatoč osvojenim bodovima, neće biti previše zadovoljnih, Barcelona nije briljirala, ali još lošija vijest je izlazak Lea Messija iz igre već u desetoj minuti. Messi je netom prije toga imao lijepu priliku, a u toj akciji došlo je do ozljede koljena i nakon što se nastavilo s igrom, vrlo brzo je pokazao da ne može i bio je zamijenjen.

Još jednom se tijekom cijelog susreta očitovala izrazita nesigurnost Barcelonine obrane, svaki izlet gostiju na Barceloninu polovicu mirisao je na opasnost i očito je da Luis Enrique ima dosta upitnika vezanih uz formu pojedinih igrača.

Domaćin je do vodstva stigao u 25. minuti kada je Sergi Roberto lijepo ubacio, a Luis Suarez glavom neobranjivo poslao loptu u mrežu Las Palmasa.

Deset minuta kasnije Neymar je uspio promašiti čisti zicer nakon dodavanja Suareza da bi u završnici poluvremena počeli prijetiti i gosti, no na odmor se otišlo samo s tim jednim pogotkom.

U drugom dijelu na pogodak se čekalo do 54. minute kada je Barcelona povećala vodstvo. Ovaj put asistent je bio Munir, odlično je pronašao niskom loptom Suareza koji postiže svoj drugi pogodak.

U 66. minuti kazneni udarac za Barcelonu. Alcaraz je igrao rukom u 16 metara, penal je izveo Neymar, ali pucao je loše, preko gola i tako se priključio Messiju kao Barcelonin igrač koji nije uspio realizirati kazneni udarac.

U završnici susreta Las Palmas je uspio smanjiti na 2:1 pogotkom Viere, ali preokreta nije bilo i Barcelona odnosi pobjedu.

Ivan Rakitić odradio je cijelu utakmicu.