Liga prvaka - Skupina B, 3. kolo, 30.09.2015.
Rhein-Neckar Löwen 34:34 Barlinek Industria Kielce
Barlinek Industria Kielce

Kielce odličnom završnicom ugrabio bod protiv RN Löwena

Jelena Bagarić • četvrtak, 01.10.2015.

U derbiju skupine B Kielce je uspjelo izvući remi (32:32) protiv Rhein-Neckar Löwena koji se baš pred svojom publikom nadao ostati neporažen. Međutim, s furiozne zadnje dvije minute susreta prvaci Poljske ugrabili su jedan bod.

Rhein Neckar Löwen - Vive Tauron Kielce 32:32 (19:15)

Pred skoro 3500 gledatelja RN Löwen nije kod kuće uspio nastaviti svoj stopostotni pobjednički niz u Ligi prvaka. U utakmici gdje su pravdu dijelili hrvatski suci Matija Gubica i Boris Milošević Kielce je u zadnjim trenucima izvuklo bod. Lavovi su vodili skoro cijeli susret, ali pad koncentracije i dobra igra poljske momčadi u završnici koštali su ih pobjede.

Početak susreta pripao je gostima iz Poljske koji su poveli s 2:0 i 4:2, ali brzo su domaći došli na 4:4. Sve do 21. minute igralo se gol za gol, ali tada Manuel Štrlek i Krzysztof Lijewski pogađaju za plus dva Kielcea. No niti to vodstvo nije dugo trajalo. S četiri uzastopna pogotka Löwen je prešao u vodstvo koje je do kraja poluvremena samo povećavao. Konačnih 19:15 na poluvremenu postavio je Uwe Gensheimer iz kontre.

U nastavku Lavovi uspijevaju zadržati svoje vodstvo, ali samo do 41. minute kada na 23:23 izjednačuje Tobias Reichmann. Ponovo se igralo gol za gol, ali Kielce je moralo loviti za jedan pogodak. Sve do 53. minute kada Rafael Baena Gonzalez podiže prednost na 31:29. Löwen je tu prednost skoro do samoga kraja, ali snove o pobjedi srušila im je hrvatsko-slovenska kombinacija. Prvo je zabio Denis Buntić, zatim je svoja vrata sačuvao Marin Šego, da bi pola minute prije kraja izjednačenje donio Uroš Zorman. Lavovima je pripao posljednji time-out i napad, no do pogotka nisu uspjeli stići; ponovno se Šego nije dao iznenaditi.

Najviše pogodaka za Löwen postigli su Kim Ekdahl du Rietz i Harald Reinkind koji su se u listu strijelaca upisali po šest puta. S druge pak strane raspucan je bio Michal Jurecki koji je mrežu Löwena pogodio devet puta. Najraspucaniji Hrvat u redovima Kielcea bio je Buntić s tri pogotka, a slijede ga Štrlek s dva i Ivan Čupić s jednim postignutim pogotkom.