Vardar jedini stopostotan nakon trećeg kola, Barcelona teško u Szegedu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 05.10.2015.

Kompletirano je treće kolo rukometne Lige prvaka s tri susreta u skupini B. Očekivane pobjede upisali su lider na ljestvici Vardar, Montpellier i Barcelona...

Montpellier - Kolding 30:25

Montpellier je stigao do prve ovosezonske pobjede u Ligi prvaka slavljem protiv Koldinga 30:25. Oslabljeni gosti koji nisu mogli računati na posljednje pojačanje Konstantina Igropula nisu uspjeli u drugom dijelu odgovoriti na igru domaćina.

Prvi pola sata donijelo je izjednačen dvoboj, nekih velikih odvajanja nije bilo, a na odmor se otišlo s 14:14 što je garantiralo uzbudljivih drugih 30 minuta.

U drugom dijelu Kolding se nije niti snašao, a bio je u najvećem minusu dotadašnjeg dijela susreta. Serijom 4:0 na početku drugog poluvremena, Montpellier je stigao do vodstva 18:14 i u boljem raspoloženju krenuo u nastavak susreta. Ipak gosti su uspjeli poništiti zaostatak i do sredine drugog poluvremena poravnati na 23:23, a zatim golovima Andersena i Spellerberga čak i povesti 25:23, no tu su stali. Do kraja susreta Montpellier radi seriju čak 7:0, ostavlja Kolding više od deset minuta bez gola i zasluženo slavi.

Najraspoloženiji s deset golova bio je Borut Mačkovšek dok su po pet dodali Aymen Toumi i Jure Dolenec. Kod Danaca Lasse Anderson zabio je devet golova, Irming Andersen sedam, a Bo Spellerberg pet.

Kristianstad - Vardar 25:30

Iznenađenja nije bilo u Švedskoj gdje je Vardar odnio pobjedu 30:25 protiv domaćeg Kristianstada. Šveđani već imaju pobjedu protiv Koldinga i tijesan meč s Barcelonom, ali Vardar je bio oprezniji.

Makedonci su odlično otvorili utakmicu, odmah se postavili autoritativno i to im je pomoglo da u nastavku susreta zaigraju mirnije i samopouzdanije. Tih 9:3 s početka susreta uz sjajno otvaranje Alema Toskića i Timura Dibirova puno je značilo Makedoncima.

Kristianstad nje izgubio dosta energije hvatajući zaostatak, uspio je smanjiti na 18:17 i imati čak i napad za poravnanje, ali kada ga nije iskoristio, Vardar je nanizao četiri pogotka i uspio se ponovno odvojiti, a ovaj put nije dozvolio Kristianstadu novi povratak.

Toskić i Dibirov odradili su odličan posao s po sedam golova, a pet golova dodao je Jorge Maqueda. Cindrić i Karačić postigli su po jedan gol iz tri pokušaja dok je Blaženko Lacković oba puta bio neprecizan. Kod domaćina Jerry Tollbring postigao je sedam golova, a Andreas Cederholm šest.

Szeged - Barcelona 28:30

Teško gostovanje je iza rukometaša Barcelone koji su u Szegedu porazili domaćina s 30:28. Vrlo izjednačen dvoboj na kraju je otišao na stranu gostiju koji su u završnici uspjeli sačuvati malu prednost.

Cijeli susret protekao je u izjednačenoj igri, a prvih 30 minuta završeno je rezultatom 13:12 za goste. Tijekom drugog poluvremena Barcelona je u nekoliko navrata bila na tri gola prednosti, ali nije uspjela tu u potpunosti prelomiti utakmicu.

Szeged je preko Zubaija i Balogha sedam minuta prije kraja smanjio na gol zaostatka, ali nije uspio doći i do poravnanja. Gosti su uporno držali Mađare bez prilike za izjednačenje i na kraju su slavili s 30:28 u gol za gol završnici.

Po pet golova kod Barcelone postigli su Victor Tomas, Raul Entrerrios, Filip Jicha i Kiril Lazarov, a Marko Kopljar postigao je jedan pogodak iz dva pokušaja. Kod Szegeda Jonas Källman zabio je sedam golova, isto toliko dodao je Zsolt Balogh, a Dean Bombač postigao je šest pogodaka.