Odlična obrana donijela Lokomotiv Kubanu prvu ovosezonsku euroligašku pobjedu

Branimir Korać • petak, 16.10.2015.

Nakon sezone pauze Lokomotiv Kuban vratio se u Euroligu i susreo se s poznatim protivnikom. I u ranijem sudjelovanju igrao je s Panathinaikosom kojeg je sada svladao s 81:70...

Košarkaši Lokomotiv Kubana odlično su otvorili nastup u Euroligi. U svojoj dvorani ugostili su momčad Panathinaikosa i upisali pobjedu i to zahvaljujući odličnoj obrani u zadnjih pet minuta susreta.

Do tada se igrala ravnopravna utakmica, Panathinaikos je imao rano odvajanje, ali je brzo uhvaćen i sve do te završnice nije bilo velikih bjegova.

Domaćin je nervozno krenuo i Panathinaikos je to kaznio te je sredinom prve četvrtine poveo s 14:4, još na početku druge dionice Grci su vodili s plus osam, ali domaćin se vratio i preko Clavera sredinom druge četvrtine stigao do prvog vodstva na susretu.

Na poluvremenu je bilo 45:41 za Lokomotiv, domaćin je nastavio održavati prednost i u drugom dijelu, a nakon trice Singletona za 72:67 krenula je serija.

Domaćin je ukupno napravio 12:0, a Panathinaikos je nakon pet minuta suše ubacio tricu preko Diamantidisa na samom kraju za konačnih 81:70.

U redovima Lokomotiva Chris Singleton ubacio je 16 poena (6/12) uz devet skokova, a Malcolm Delaney dodao je 14 poena (5/(12) uz po pet skokova i asistencija. Dontaye Draper za 19 minuta ubacio je sedam poena (2/3 za dva, 1/3 za tri) uz dva skoka. Kod Panathinaikosa Miroslav Raduljica upisao je 15 poena (4/7) uz pet skokova, a Dimitris Diamantidis 14 poena (4/6) uz pet asistencija.