Bayern upisao 1000. bundesligašku pobjedu, veliki preokret Bayera

Branimir Korać • subota, 24.10.2015.

U subotnjem programu Bundeslige viđen je veliki broj pogodaka, a najefikasniji bili su igrači u Leverkusenu gdje je Bayer velikim preokretom slavio protiv Stuttgarta. Bayern je glatko svladao Köln i upisao jubilarnu 1000. pobjedu u Bundesligi...

Wolfsburg je došao do sva tri boda na gostovanju kod Darmstadta kojeg je svlada s 1:0. Gosti su očekivano bili bolja momčad s kontrolom nad susretom, domaćin je igrao nešto zatvorenije i pokušavao iz kontranapada, ali nije uspio doći do pogotka.

Susret je odlučen u 78. minuti kada je Daniel Caligiuri uspio zatresti domaću mrežu i donijeti sva tri boda Wolfsburgu.

Sjajna utakmica u Leverkusenu i pobjeda Bayera nakon preokreta protiv Stuttgarta. Gosti mogu žaliti za bodovima, 20 minuta prije kraja vodili su s 3:1, primili nakon toga dva brza gola i u završnici ostali i bez boda.

U prvom poluvremenu pogodaka nije bilo, a onda u 40 minuta drugog dijela viđeno ih je čak sedam. Stuttgart je odlično otvorio drugo poluvrijeme i golovima Harnika i Didavija poveo je s 2:0.

Nakon drugog gola gostiju u igru ulazi Karim Bellarabi i odmah smanjuje na 2:1, ali u 60. minuti Rupp vraća na tri gola viška za goste.

Imao je Stuttgart tu prednost do 70. minute kada Bayer s dva gola u minuti preko Boenischa i Chicharita poravnava na 3:3. Do kraja susreta domaćin je činio sve da dođe do pobjede i to mu se isplatilo u 89. minuti kada Admir Mehmedi zabija za potpuni preokret i tri boda domaćina.

Bayern je ugostio momčad Kölna i stigao do 1000. pobjede u Bundesligi. Slavio je 4:0, potpuno nadigrao goste i ostavio ih bez šanse. Očekivano.

U sastav Bavaraca vratio se Arjen Robben, a povratak je obilježio pogotkom za vodstvo u 35. minuti. Pet minuta kasnije Arturo Vidal podiže na 2:0 i s tim rezultatom odlazi na odmor.

U drugom poluvremenu također je domaćin dodao dva gola, zabili su i Robert Lewandowski te iz kaznenog udarca Thomas Müller za konačnih 4:0.

Furioznom završnicom prvog poluvremena Werder je prekinuo seriju poraza i stigao do pobjede u gostima kod Mainza. Domaćin je odigrao jako lošu završnicu prvog dijela za što je kažnjen.

U 39. minuti Ujah je zabio za vodstvo da bi isti igrač povisio na 2:0 u 44., a u sudačkoj nadoknadi Bartels podignuo na 3:0 i veliku prednost Werdera na poluvremenu. U 90. minuti Mainz je tek smanjio, a strijelac je bio Yoshinori Muto .

U gostima je slavio i Eintracht koji je s 2:1 svladao momčad Hannovera. Domaćin je poveo početkom drugog dijela preko Klausa, ali Stendera je s dva gola donio gostima preokret.