Bundesliga, 10. kolo, 23.10.2015, 20:30 h
Hoffenheim
Hoffenheim 0:1 Hamburger SV
Hamburger SV

U prvoj utakmici desetog kola Bundeslige HSV odnio tri boda s Wirsol Rhein-Neckara

Marjan Kreševac • petak, 23.10.2015.

Deseto kolo Bundeslige u petak navečer otvorili su Hoffenheim i HSV. U posljednja četiri susreta ove dvije momčadi Hoffenheim je osvojio deset od mogućih 12 bodova i pri tome postigao 12 golova, a primio samo dva, ali u petak HSV je zasluženo proslavio pobjedu golom u 88. minuti.

HSV je izgubio na tri gostovanja u Hoffenheimu i to sva tri puta i više nego uvjerljivo (3:0, 4:0, 5:1), ali momčad iz Hamburga nada se da je došlo vrijeme za prekid crnog niza, a to svoje uvjerenje temelje na lošim rezultatima Hoffenheima. Igrači Marcusa Gisdola u dosadašnjem tijeku prvenstva osvojili su samo šest bodova iz devet utakmica. To je najlošiji ulazak u sezonu u povijesti kluba.

Hoffenheim je otvorio utakmicu u klasičnoj 4-4-2 formaciji dok su gosti odlučili parirati u malo zatvorenijoj varijanti 4-2-3-1 s našim Ivom Iličevićem u udarnoj postavi na poziciji lijevog krila. Domaći su od prve minute utakmice krenuli ofenzivno, a prvu ozbiljniju priliku imali su već u šestoj minuti kada Pirmin Schwegler puca, ali vratar gostiju Rene Adler zaustavlja njegov udarac.

Gosti su zaprijetili u 16. minuti, Iličević je uputio udarac prema golu, ali ravno u ruke domaćeg vratara koji bez problema zaustavlja njegov udarac. Nakon prvog udarca gosti su se ohrabrili i u nekoliko navrata prijetili, no bez većeg učinka. Do kraja poluvremena igra se odvijala uglavnom na sredini terena bez nekih ozbiljnijih prilika tako da se na poluvrijeme odlazi bez golova.

Drugo poluvrijeme obje momčadi započele su dalekometnim pokušajima koji nisu predstavljali stvarnu prijetnju vratarima. Treneri nisu bili previše zadovoljni izvedbama svojih momčadi pa su ih nakon sat vremena igre pokušali izmjenama dići iz letargije, ali nisu postigli željeni učinak, igra je i dalje bila usudili bi se reći, negledljiva. Izgledalo je da će se stvari promijeniti kada su gosti u 68. minuti utakmice dobili poklon u obliku drugog žutog kartona bosanskohercegovačkog internacionalca Ermina Bičakčića, ali ni s igračem više HSV nije uspio konkretizirati svoje prijetnje. Kada se činilo da će susret završiti najnepopularnijim rezultatom 0:0, dogodio se pogodak Pierre-Michela Lasogge koji je lijepo reagirao nakon udarca iz kuta i napokon uspio svladati Olivera Baumanna