PSG nastavio seriju pobjeda i u derbiju, Marseille slavio u Lilleu

Branimir Korać • ponedjeljak, 26.10.2015.

11. kolo Ligue 1 zaključeno je derbijem u Parizu u kojem je PSG ugostio St. Etienne i upisao uvjerljivu pobjedu za učvršćenje vodeće pozicije na ljestvici...

Seriju pobjeda u francuskom prvenstvu PSG nastavio je i u derbiju protiv St. Etiennea. Očekivao se otvoreniji susret, međutim PSG bio je bolji i na kraju zasluženo visoko slavio s 4:1.

Domaćin je mrežu St. Etiennea načeo u 23. minuti kada je Kurzawa projurio pokraj Clerca i zatim lijepo zabio za prednost.

Na odmoru je ostalo tih 1:0, a u drugom dijelu Parižani su dovršili posao. prvo je u 48. minuti Edinson Cavani povisio na 2:0, 20 minuta kasnije Zlatan Ibrahimović zabio je treći pogodak za domaćina i sve je bilo jasno.

Gosti su do smanjenja rezultata došli zahvaljujući autogolu Verattija koji im je u konačnici malo znači. Konačnih 4:1 postavio je Lucas Moura u 87. minuti.

Bordeaux je prekinuo seriju loših rezultata domaćom pobjedom protiv Troyesa s 1:0. Dugo je domaćin lomio otpor gostiju i napokon je uspio u 78. minuti kada je mladi Adam Ounas pogodio za pobjedu.

Do vrijednih gostujućih bodova stigao je Marseille koji je s 2:1 slavio u Lilleu. Domaćin se za manje od sat vremena našao u zaostatku 2:0 golovima Batshuayija i Alessandrinija. Corchia je smanjio u 71., ali domaćin nije uspio izvući barem bod.