Kanarinci minimalnom pobjedom uzeli sva tri boda do sada najboljem domaćinu lige

Sportnet • subota, 24.10.2015.

U prvim utakmicama 11. kola prve francuske lige Nantes je Caenu nanio prvi domaći poraz ove sezone, Lyon se s 3:0 lako obračunao s Toulouseom...

Na domaćem terenu Lyon je autoritativno od početka utakmice pokazao namjere za uzimanje sva tri boda protiv ove sezone slabašnog Toulousea.

Prvi pogodak iz 18. minute djelo je Dardera nakon lijepe akcije Lyona. Lavovi su redali brojne prilike za pogodak i imali potpunu inicijativu na terenu, ali do kraja poluvremena više nije bilo pogodaka. Gosti su imali samo jednu pravu priliku za pogodak početkom drugog poluvremena, ali obzirom na razvoj situacije na terenu bilo je samo pitanje vremena kada će Lyon potvrditi svoju pobjedu.

Pogocima Valbuene iz 69. minute i Corneta pred sam kraj susreta potvrdili su vrlo dobru predstavu i ostvarili treću domaću pobjedu u nizu.

Vrlo dobar start u novoj sezoni Caen je ostvarivao ponajviše osvajanjem bodova na svom terenu. Na njihovu nesreću danas su im u goste došli vrlo "nabrijani" i raspoloženi igrači Nantesa. Sudac susreta Stephane Lannoy svojim blagim kriterijem omogućio je gostima da domaće napade neutraliziraju vezanim prekršajima, dok su svoje napadačke ambicije pokazivali kroz brze akcije te su općenito bili konkretniji s loptom u posjedu od domaćina.

Iz jedne takve akcije Nantes je poveo u 23. minuti preko Bammoua. Pobjedu i prvi domaći poraz Ceana potvrdili su pogotkom Thomassona u 61. minuti.

• cameosis24.10.2015. u 04:30
    lannoy ... taj je svojedobno krao obalu bjelokosti protiv brazila, kada je fabiano pimirio balun rukom i sudac se zajedno s njim cerekao nakon gola.