Primera, 9. kolo, 23.10.2015, 20:30 h
Rayo Vallecano
Rayo Vallecano 3:0 Espanyol
Espanyol

Rayo Vallecano pobjedom protiv Espanyola otvorio deveto kolo španjolskog prvenstva

Denis Drljepan-Mihoci • subota, 24.10.2015.

U prvom susretu devetog kola španjolskog prvenstva Rayo Vallecano na svom terenu stigao je do visoke pobjede od 3:0 protiv momčadi Espanyola...

Rayo Vallecano na svom terenu stigao je do treće pobjede u sezoni. Momčad iz Madrida slavila je protiv Espanyola s rezultatom od 3:0, a Espanyol je od 66. minute igrao s igračem manje.

U 36. minuti stoper gostiju Enzo Roco napravio je prekršaj u šesnaestercu, a sudac Prieto Iglesias pokazao je na bijelu točku. Kazneni udarac izveo je veteran Roberto Trashorras, vratar gostiju je pogodio stranu, ali udarac Trashorrasa bio je precizan i domaći sastav je poveo.

Pola sata kasnije drugi žuti odnosno crveni karton dobio je Victor Sanchez, te je momčad Espanyola u nastavak susreta morala krenuti s igračem manje.

Deset minuta kasnije Rayo Vallecano je povećao prednost, Bebe je povukao po lijevoj strani te ubacio loptu na peterac, ona je stigla do Javija Guerre koji bez većih problema postiže pogodak.

Samo dvije minute kasnije Guerra postiže svoj drugi na susretu. Nakon kratkog dodavanja Jozabeda, Guerra je malo povukao loptu i uputio sjajan udarac s vrha šesnaesterca, vratar gostiju je bio nemoćan i Rayo Vallecano je povećao vodstvo i postavio konačan rezultat utakmice.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Espanyol je imao mogućnost da smanji vodstvo domaćina iz kaznenog udarca nakon što je Tito igrao rukom u šesnaestercu, ali udarac Burguia odlično brani vratar domaćina Tono.