Primera, 9. kolo, 24.10.2015, 16:00 h
Celta Vigo
Celta Vigo 1:3 Real Madrid
Real Madrid

Navas čudesnim obranama vodio Madriđane do pobjede u derbiju vodećih momčadi La Lige

Sportnet • subota, 24.10.2015.

U spektakularnoj utakmici devetog kola španjolskog prvenstva igrači madridskog Reala su pobjedom 3:1 nad Celtom iz Viga ostali sami na vrhu ligaške tablice...

Od prvog sučevog zvižduka bilo je jasno da će nam dvije momčadi koje gaje napadačku i atraktivnu igru pružiti pravu nogometnu poslasticu. Do ovog kola neporažena Celta nije jeftino prodala kožu kao što bi rezultat mogao sugerirati. Osim prvih deset minuta utakmice, bili su apsolutno bolja momčad, ali nisu uspjeli realizirati svoje šanse u čemu ih je spriječio danas fenomenalni Keylor Navas. Hrvatski reprezentativac Luka Modrić je igrao do 80. minute dok Mateo Kovačić nije ulazio u igru.

U prvih deset minuta utakmice, Real je stisnuo Celtu i imao konce igre u svojim nogama. Vidjeli smo 4-5 odigravanja petom u čemu je prednjačio Marcelo. U osmoj minuti utakmice Cristiano Ronaldo je, nakon kombinacije s Lucasom Vasquezom koji je dobio priliku drugu utakmicu za redom, postigao pogodak iz vrlo teške situacije, iz okreta i paralelno s golom, sa 12-13 metara. Bilo je to jedino dobro što je Ronaldo napravio u ovoj utakmici, obzirom da u nastavku susreta nije bio opasan po gol protivnika. Ako ne uzmemo u obzir pogodak na početku utakmice, ovo je bila njegova najlošija predstava ove sezone, a pogotovo su u oči upadale situacije u kojima bi Ronaldo, nakon malo lošijeg dodavanja suigrača, nezainteresirano promatrao nastavak zbivanja.

Nakon deset minuta utakmice Celta se pribrala i počela igrati svoju igru. Od 11. do 18. minute imali su domaćini nekoliko vezanih prilika, ali izjednačenju se uvijek ispriječio netko od braniča Reala ili u konačnici Navas. I taman kada su se s pravom mogli nadati izjednačenju, za Celtu je došao novi hladni tuš. U poduljoj Realovoj akciji, Danilo se prišuljao po desnoj strani i na dodavanje Jesea rutinirano postigao pogodak.

Bez obzira na 0:2 igrači Celte nisu pali te su nošeni podrškom s tribina nastavili s dobrom igrom, ali do kraja poluvremena nisu uspjeli postići pogodak. Najbolju šansu imali su u 39. minuti kada je Nolito solo akcijom po lijevoj strani prvo prevario dva igrača Reala, zabio se u sredinu i proslijedio do Aspasa na desetak metara po sredini, ali njegov udarac brani Navas.

Drugo poluvrijeme je imalo nervozniju uvertiru, igrači Celte su očito bili isfrustrirani što su nakon prikazane dobre igre na poluvrijeme otišli s dva gola minusa. Još jednu izgledu šansu imao je u 56. minuti Orellana, ali pucao je neprecizno. A onda je uz sve nedaće Celta ostala i s igračem manje, nakon što je Cabral nepotrebno dobio drugi žuti karton i to nakon prigovora za situaciju u kojoj sam uopće nije sudjelovao.

Celta je i sa samo deset igrača na terenu nastavila igrati svoju igru i bila je bolji protivnik. Inače, Modrić se najviše isticao u obrambenim zadaćama, a prema naprijed nije imao neki zapaženi učinak. Umjesto njega, u 80. minuti Benitez je u igru poslao Nacha kako bi sačuvao vodstvo.

Da bi Keylor Navas primio pogodak, potrebno je nešto izvanserijski. Upravo to smo vidjeli u 85. minuti od Nolita koji je s 20-ak metara sjajno pogodio gornji desni kut gola i konačno prisilio Navasa na kapitulaciju.

Nakon pogotka za 1:2, Celta je krenula i po izjednačenje, ali to je otvorilo prostor za kontre gostiju te je u petoj minuti sudačke nadoknade Marcelo postavio konačnih 1:3.

Ovom pobjedom Real je ostao sam vrhu tablice Primere s 21 bodom, slijede ga Celta i Barcelona s po 18 bodova, ali Katalonci imaju i utakmicu manje.

• Obrisan korisnik26.10.2015. u 09:28
    Da, Navas je potcjenjen i osobno mi je drago što je 'zbog papira' propao onaj transfer-zamjena njega i De Gee :)
  • Obrisan korisnik24.10.2015. u 18:55
    Navas je jedan od najpotcjenjenijih golmana ikad. U Madridu nisu ni svjesni koliko im je puta spasio guzice i kakvog golmana imaju za slijedecih 6-7 godina u njemu. Inače sam fan De Gea-e ali obojica su top klase.