Primera, 9. kolo, 25.10.2015, 20:30 h
Atlético Madrid
Atlético Madrid 2:1 Valencia
Valencia

Madriđani slavili u derbiju, indisponirani gosti upisali poraz na Vicente Calderonu

Sportnet • ponedjeljak, 26.10.2015.

Najzvučniji dvoboj devetog kola Primere odigrali su Atletico Madrid i Valencia. Madridski sastav je golovima u prvom poluvremenu osigurao tri boda protiv indisponirane Valencije...

Već u petoj minuti momčad Diega Simeonea mogla je biti u vodstvu, ali pokušaj Kokea obranio je inače drugi golman gostiju Doménech. Domaćin je svoju inicijativu okrunio pogotkom u 32. minuti susreta. Nakon dvije iznimno loše reakcije stoperskog para Valencije, lopta je došla do Jacksona Martineza koji rutinirano posprema loptu u lijevi donji kut mreže udarcem s desetak metara. Tri minute kasnije Martinez je mogao povisiti na 2:0, ali sjajno je obranio Doménech odbivši loptu u korner iz kojeg je Atletico ponovo bio opasan, loptu je s crte izbacio Gaya. Atletico je "nanjušio krv" i agresivno krenuo po novi pogodak. U 40. minuti Carrasco je solo akcijom iz polukontre sjajno pogodio s 20-ak metara u donji desni kut. Ovoga puta Doménech je bio nemoćan.

U drugom poluvremenu ništa se nije promijenilo što se igre tiče. Atletico je bio puno agresivnija i konkretnija momčad. U 50. minuti samo je odlična reakcija Doménecha spriječila konačan rasplet utakmice. Pucao je Koke, lopta se odbila od Martineza, ali gostujući čuvar mreže je uspio desnom rukom obraniti siguran pogodak. Potom je tempo malo pao i činilo se da će Atletico mirno privesti utakmicu kraju. U 66. minuti je nakon prodora Juanfrana svoj drugi gol na utakmici mogao postići Koke, ali iz voleja je pogodio gostujućeg braniča. Odmah zatim je u prilici je bio i Griezmann, ali njegov udarac je prohujao malo pored vrata. I onda u 71. minuti mali tračak nade za Valenciju. Nakon kornera Godin je napravio prekršaj nad Mustafijem, a siguran s bijele točke bio je Alcacer.

Do kraja utakmice Atletico je mogao zabiti i treći pogodak, ali Torres je u 76. minuti bio neprecizan glavom. Domaći navijači na Vicente Calderonu su skoro doživjeli hladan tuš kada je u 89. minuti Godin gostima poklonio priliku za osvajanje boda. Na njegovu sreću Mina je bio iznenađen poklonom i loše je pucao. Zadnju šansu za Šišmiše u smiraju utakmice lagano je ukrotio Oblak i bodovi su ostali u Madridu.