Težak poraz Arsenala na Hillsboroughu, Chelseaju presudili jedanaesterci

Josip Piršljin • utorak, 27.10.2015.

U prve četiri utakmice osmine finala engleskog Liga kupa domaće momčadi ostvarile su maksimalan učinak. Arsenal je uvjerljivo poražen u Sheffieldu, dok su se na drugim stadionima morali pucati jedanaesterci u kojima je deblji kraj izvukao Mourinho i njegov Chelsea.

Iz Liga kupa je ispala momčad koja trenutno s Manchester Cityjem dijeli prvo mjesto na tablici Premiershipa. Bolji je od Arsenala bio Sheffield Wednesday na svom Hillsborough stadionu s uvjerljivih 3:0 i time se lakše od očekivanog plasirao u četvrtfinale ovog natjecanja.

Wengerovu ekipu već u prvih 20 minuta zadesile su ozljede važnih igrača. Oxlade-Chamberlain je morao izaći već u petoj minuti, a zamijenio ga je Walcott. No, i on je uskoro morao ponovno van terena zbog ozljede. Sedam minuta kasnije Sheffield je poveo kada je mrežu Čecha "načeo" Wallace.

Do kraja prvog poluvremena deveta momčad Championshipa zabila je još jedan pogodak, precizan je u 40. minuti glavom bio Lucas Joao, a konačnih 3:0 postavio je Hutchinson nedugo nakon početka nastavka. Topnici se sada okreću domaćem prvenstvu i FA kupu, te Ligi prvaka.

Chelseaju i Mourinhu i dalje nikako da krene ove sezone. Poslije užasnog starta u prvenstvu, Chelsea je sada ispao i od Stokea u Liga kupu, iako je produžetke igrao s igračem više. Mourinho je na teren stadiona Britannia poslao gotovo najjači sastav, ali bez uspjeha.

U prvom dijelu nije bilo pogodaka, prvi se na listu strijelaca upisao Walters u 52. minuti. Sve do sudačke nadoknade Stoke je držao vodstvo i činilo se kako će u regularnom dijelu izboriti četvrtfinale, no tada je Remy spasio goste iz Londona.

Do isteka sudačke nadoknade Bardsley je zaradio drugi žuti karton, no Chelsea to nije znao iskoristiti u produžecima, te se pristupilo pucanju jedanaesteraca. Svi su bili precizni osim Hazarda u zadnjoj seriji, te se za Chelsea nastavlja sezona iz najgorih noćnih mora.

Od Capitol One Cupa oprostio se i Leicester City, također poslije udaraca s 11 metara. Drugoligaš Hull City je bio bolji s ukupnih 6:5 nakon što je u 90 minuta bilo 0:0, a poslije produžetaka 1:1. U 100. minuti poveli su gosti preko Mahreza, a malo kasnije izjednačava Hernandez. Mahrez se pretvorio u tragičara jer je jedini promašio s bijele točke i donio Hullu slavlje. Hrvatski napadač Andrej Kramarić bio je u početnoj postavi, no nije oduševio i zamijenjen je u 65. minuti.

Everton je na Goodison Parku gubio od Norwicha od 51. minute. Tada je Kanarince u vodstvo doveo Bassong, no Osman je vratio stvari na početak nedugo potom. Pobjednika su morali odlučivati jedanaesterci, a tamo su se bolje snašli domaći koji su pogađali sva četiri puta, a za goste su griješili Hoolahan i Redmond.