Kalinić ponovno strijelac, Roma se vratila na prvo mjesto, Milan stigao do druge pobjede u nizu

Denis Drljepan-Mihoci • četvrtak, 29.10.2015.

U desetom kolu talijanskog prvenstva Fiorentina je prekinula niz od dva poraza, a svoj šesti pogodak u sezoni postigao je Nikola Kalinić, dok je Roma na Olimpicu slavila protiv Udinesea...

Pobjedom protiv 19-oplasirane Verone, Fiorentina je prekinula niz od dva poraza, a u strijelce se ponovno upisao hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić. Fiorentina je povela u 25. minuti susreta. Manuel Pasqual je ubacio loptu u šesnaesterac do Kalinića koji dodiruje loptu, a ona se od Rafaela Marqueza odbija u mrežu za prednost gostiju.

U 57. minuti Giuseppe Rossi ubacio je loptu na drugu stranu do Kalinića koji bez većih problema pogađa nebranjeni dio mreže za svoj šesti pogodak u sezoni. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao te je utakmica završila 2:0. Kalinić je u igri proveo svih 90 minuta, dok je Milan Badelj u igru ušao u 59. minuti.

Roma je stigla do nove pobjede kojom je nakon kratkog izbivanja ponovno na prvom mjestu ligaške tablice. Bolji početak u utakmicu Roma nije mogla poželjeti, već u četvrtoj minuti Maicon je dodao loptu do Miralema Pjanića koji preciznim udarcem loptu posprema u mrežu za prednost domaćeg sastava, samo pet minuta kasnije Roma je povećala vodstvo, Maicon se u šesnaestercu lako riješio čuvara te snažnim udarcem iskosa povećava prednost domaćeg sastava.

U 63. minuti stoper domaćina Konstantinos Manolas lijepo je povukao loptu po desnoj strani te dodao u šesnaesterac do Gervinha koji je posprema u mrežu za svoj peti pogodak u sezoni. U 77. minuti Udinese je stigao do počasnog pogotka, a u strijelce se upisao Cyril Thereau. U dresu gostiju Stipe Perica je proveo 70 minuta.

Juventus je doživio četvrti poraz u sezoni. Stara Dama poražena je od momčadi Sassuola s rezultatom 1:0, a torinski je sastav od 39. minute igrao s igračem manje. Sassuolo je poveo u 20. minuti, a autor sjajnog pogotka iz slobodnog udarca je Nicola Sansone.

19 minuta kasnije Giorgio Chiellini napravio je prekršaj nad Domenicom Berardijem te je zaradio drugi žuti odnosno isključujući crveni karton. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao te je Sassuolo upisao svoju petu pobjedu u sezoni, dok je Juventus nakon nekoliko dobrih utakmice ponovno doživio poraz. Mario Mandžukić je zamijenjen u 60. minuti susreta.

Minimalnom pobjedom protiv Chieva, momčad Milana stigla je do druge pobjede u nizu. Jedini pogodak na susretu postignut je u 53. minuti. Carlos Bacca loptu dodaje do Luce Antonellija koji iskosa precizno pogađa malu mrežicu za važna tri boda za svoju momčad, a ponajviše za trenera Milana Sinišu Mihajlovića kojeg su mnogi talijanski mediji već proglasili „bivšim“.

Odličnu formu potvrdila je momčad Napolija koja je na svom terenu svladala Palermo rezultatom 2:0. Napoli je poveo u 39. minuti, Marek Hamšik kratko je dodao do Gonzala Higuaina koji snažnim prizemnim udarcem s 25 metara pogađa za prednost domaćeg sastava. Do povećanja rezultata Napoli je stigao u 80. minuti, a u strijelce upisao se je Dries Mertens.

U utakmici s čak šest pogodaka Torino i Genoa podijelili su bodove. Genoa je povela u 26. minuti pogotkom Diega Laxalta, pogotkom Maxija Lopeza Torino je izjednačio, a sedam minuta kasnije i poveo lijepim pogotkom Davida Zappacoste. U 67. minuti Genoa je poravnala rezultat utakmice pogotkom Leonarda Pavolettija. Nespretnom reakcijom Panagiotisa Tachtsidisa Torino je ponovno poveo u 89. minuti, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade drugim pogotkom na susretu Laxalt spasio je bod za gostujući sastav i tako postavio konačan rezultat od 3:3.

U dvoboju prošlosezonskih drugoligaša Frosinone je bio bolji od Carpija rezultatom 2:1, a pogodak vrijedan tri boda Frosinone je postigao u posljednjim trencuima utakmice. Sve važno dogodilo se je u drugom poluvremenu, u 52. minuti Daniel Ciofani doveo je u prednost domaći sastav, a u 67. minuti pogotkom Luce Marronea Carpi je poravnao rezultat.

U 72. minuti nastavala je velika gužva na sredini terena, iskusni Marco Borriello zakačio se s igračem Frosinonea kod aut linije, a Borriello je sukob završio udaranjem glavom igrača Frosinonea, a sudac je odlučio pokazati izravan crveni karton za iskusnog napadača, ali i drugi žuti igraču domaćeg sastava Danilu Soddimu. Važne tri boda Frosinoneu je donio Paolo Sammarco pogotkom u prvoj minuti sudačke nadoknade za konačan rezultat od 2:1.

Jedno od najugodnijih iznenađenje sezone Atalanta stigla je do pobjede od 2:1 protiv Lazija koji je poveo u 17. minuti, a sjajan pogodak iz slobodnog udarca postigao je Lucas Biglia. Atalanta je poravnala rezultat u 69. minuti, a loptu u vlastitu mrežu pospremio je Dušan Basta. Do preokreta i tri boda Atalanta je stigla u 86. minuti pogotkom Alejandra Gomeza.

Četvrtak u 20 sati i 45 minuta na rasporedu je posljednja utakmica desetog kola talijanskog prvenstva između Sampdorije i Empolija.

• Veni vidi vici29.10.2015. u 09:41
    ako Juventus bude ovako nastavio mogo bi ostat i bez plasmana u ligu prvaka za iduću sezonu