Repeši domaći poraz protiv Olympiakosa, visoka pobjeda Bayerna

Branimir Korać • subota, 31.10.2015.

U preostalim susretima trećeg kola Eurolige nije bilo većih iznenađenja. Favoriti su opravdali status i upisali pobjede, a među poraženima je i Repešin Armani...

Skupina A

Bayern - Strasbourg 76:61

Nakon što je u prošlom kolu pregazio na svom parketu Fenerbahče, Strasbourg nije bio tako raspoložen i u Münchenu. Bayern je bio bolji i na kraju je zasluženo slavio 76:61.

Kako je rekao Svetislav Pešić nakon meča, Bavarci su odigrali svoju najbolju utakmicu ove sezone, potpuno su kontrolirali situaciju i nisu dovodili pobjedu pod znak pitanja. Strasbourg je u prvom poluvremenu bio potpuno ravnopravan, ali nastavak susreta donio je bolju igru Bayerna.

Polako je domaćin stvarao prednost i kada je sredinom posljednje četvrtine otišao na dvoznamenkastu razliku, više nije bilo dvojbe i Bayern je mirno priveo meč kraju.

Nihad Đedović u domaćim redovima ubacio je 22 poena (8/13) uz šest asistencija dok je Duško Savanović dodao 18 poena (7/13) i sedam skokova. Kod Strasbourga Vladimir Golubović ubacio je 22 poena (8/15) uz šest skokova, a Louis Campbell 11 poena (4/9).

Skupina B

Armani Milano - Olympiakos 66:71

Armani je propustio veliku priliku protiv Olympiakosa i upisao je poraz na svom parketu. Momčad Jasmina Repeše odlično se držala do same završnice kada je Olympiakos po tko zna koji puta već bio pravi.

Serijom 10:0 Olympiakos je u zadnjoj četvrtini preokrenuo utakmicu da bi Alessandro Gentile minutu prije kraja izjednačio na 64:64. No onda na scenu stupaju Olympiakosovi clutch igrači Spanoulis i Printezis koji odvajaju svoju momčad i vode ju do pobjede.

"Želim poručiti svakom mladom igraču da košarka počinje s pripremom. Mislim da sam tu napravio vrlo dobar posao, puno vremena sam proveo na dodatnim treninzima i zato kada mi se ukazala prilika bio sam spreman. Večeras sam ubacio gotovo sve što sam uputio prema košu. Kada sam tek došao u Olympiakos, Spanoulis mi je rekao da ga samo pratim i da ću imati loptu u rukama. Toga se i drži", rekao je Patric Young.

Young je ubacio 18 poena (6/7), a Printezis 16 poena (7/14) uz šest skokova. Kod domaćina Gentile je upisao 24 poena (9/14) uz sedam asistencija, Kruno Simon 11 poena (2/5 za dva, 2/5 za tri) uz četiri skoka, Oliver Lafayette pet poena (1/3 za dva, 1/5 za tri) uz četiri skoka, a Stanko Barać jedan poen (0/1) uz četiri skoka.

Skupina C

Zielona Gora - Lokomotiv Kuban 75:83

Iznenađenje se nije dogodilo u Poljskoj, do očekivane pobjede stigao je Lokomotiv Kuban koji je svladao domaći Stelmet. Nezaustavljiv je bio Malcolm Delaney koji je odigrao veliku utakmicu i stvorio najveće probleme domaćinu.

Odluka je pala u završnici susreta, vodio je Stelmet 74:73 nakon čega je jednostavno stao, a gosti su serijom 10:1 otišli do pobjede.

"Vjerovali smo u sebe, naporno smo radili, ali na kraju nas je nekoliko pogrešaka stajalo pobjede. Svi znaju da je Lokomotiv dobra momčad, imaju puno talenta, neke bivše NBA igrače i Delaneyja koji je motor momčadi. Večeras ga nismo mogli zaustaviti", kaže Vlad Moldoveanu.

Delaney je susret završio s 25 poena (8/12) i pet asistencija, Victor Claver dodao je 13 poena (5/9) i osam skokova. Dontaye Draper dodao je sedam poena (3/6 za dva) i četiri asistencije. Kod Stelmeta po 16 poena ubacili su Dee Bost (4/12) i Vlad Moldoveanu (4/8).

Skupina D

Unicaja - Darussafaka 81:69

Do domaće pobjede došla je Unicaja koja je s 81:69 nadigrala Darussafaku i očekivano slavila. Domaćin je upisao pobjedu na iskustvo, pokazao je da je kvalitetniji protivnik i zaslužio je slavlje.

Najveći dio susreta protekao je u kontroli Unicaje, kada god bi se gosti približili Unicaja bi imala odgovor i natjerala Turke na pogreške i bez većih problema iskontrolirala je utakmicu.

Edwin Jackson s 18 poena (5/8) predvodio je Unicaju kod koje je Mindaugas Kuzminskas dodao 12 poena (5/10). Kod gostiju Semih Erden ubacio je 17 poena (6/10) uz devet skokova, a Jamon Gordon 12 poena (4/6).