MAXtv Prva liga, 15. kolo, 31.10.2015, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 327

Sportnet • subota, 31.10.2015.

Pod budnim ženskim sudačkim okom Lokomotiva u odličnoj utakmici pobijedila Osijek rezultatom 2:1...

Zanimljivu uvertiru u utakmicu imao je izbor sudačke trojke u ovoj utakmici. Naime po prvi puta u povijesti prve hrvatske nogometne lige susret prvoligaških nogometaša sudila je žena kao pomoćna sutkinja. Utakmicu je, uz Brunu Marića kao glavnog suca, sa zastavicom u rukama bez greške odradila Sanja Rođak Karšić.

Lokomotiva je povela već u 6. minuti nakon sjajnog prodora Franka Andrijaševića po lijevoj strani. Povratna lopta došla je do Mirka Marića, igrača koji je i bacio suigrača u vatru i koji sa 7-8 metara šalje loptu u mrežu pokraj nemoćnog Mikulića. Osijek je potom zagospodario terenom i došao do izjednačenja u 15. minuti susreta preko Mile Škorića. Veznjak Osijeka silovito je zabio lijevom nogom nakon, više sretnog nego spretnog proigravanja Nikole Mandića. Do poluvremena su Lokosi imali najizgledniju priliku za novo vodstvo u 34. minuti. Petar Mamić je s lijeve strane prizemnom loptom uposlio Andrijaševića koji nije najbolje zahvatio loptu i poslao je pored gostujućih vrata.

Početkom drugog djela u igru je ušao Eros Grezda i nakon dvije-tri minute provedene na terenu u 52. minuti izborio jedanaesterac za svoju momčad. Na rubu 16 metara kraj gol-aut linije nepotrebno ga je srušio Zoran Lesjak, a siguran s bijele točke za svoj drugi pogodak i 2:1 bio je Marić.

Osijek je potom zaprijetio u 65. minuti preko danas razigranog Škorića, ali njegov udarac lako hvata Oliver Zelenika. U 71. minuti osječka desetka Antonio Perošević atraktivnim škaricama pokušao je izjednačiti, ali njegov udarac odlazi pored vrata.

Gosti su bacili sve karte u napad i krenuli po bod, a Lokomotiva je priliku za potvrdu pobjede vrebala iz protunapada. Do kraja utakmice ipak više nije bilo golova. Posljednju priliku na utakmici imao je Škorić u drugoj minuti sudačke nadoknade, ali Zelenika je upisao novu obranu.

Lokomotiva je tako prekinula ligaški post od četiri utakmice bez pobjede. Osijek je s druge strane taj niz produljio na šest utakmica.

• Obrisan korisnik31.10.2015. u 22:00
    litleben u krivu si, igrac koji je pokazao zelju za igranjem loptom je bio u zaleđu, onaj napadac koji je dosao do lopte nije, ali pravila su jasna i najnovije odrednice sudacke organizacije upucuju na oznacavanje zaleđa kada ivlgrac koji je u zaleđu pokaze zelju za igru loptom... prema tome... [više na forumu]
  • litleben31.10.2015. u 21:53
    kako je to bez greške odradila, kada je krivo signalizirala ofsajd i očito oštetila Osijek