Pobjede Stuttgarta i Hannovera za bijeg od opasne zone

Marjan Kreševac • nedjelja, 01.11.2015.

U nedjelju su odigrane dvije posljednje utakmice 11. kola Bundeslige. Stuttgart je kod kuće slavio s 2:0 protiv Darmstadta, a Hannover je s 2:1 bio bolji od Hamburga.

Stuttgart je kod kuće dočekao Darmstadt koji u posljednjih pet međusobnih utakmica nije osjetio slast pobjede. U prvom poluvremenu gledali smo veliku bitku na sredini terena, ali bez nekih konkretnijih prilika tako da se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 0:0. U drugom dijelu vidjeli smo puno konkretniju utakmicu u kojoj je na kraju slavila domaća momčad.

U 68. minuti domaći dolaze u vodstvo, ali ne zahvaljujući svojim napadačima već nespretnosti gostujućeg igrača, Györgyja Garicsa koji postiže autogol. Nakon gola Darmstadt je pritisnuo domaće i svim silama pokušao doći do izjednačenja, ali umjesto poravnanja primili su još jedan pogodak i to u trećoj minuti sudačke nadoknade, a strijelac je bio Timo Werner.

Iako je Hamburger SV poveo u samom otvaranju utakmice, u šestoj minuti pogodak je zabio Michael Gregoritsch, nisu uspjeli izdržati pritisak gostiju koji su odigrali puno bolji drugi dio i s dva gola preokrenuli rezultat u svoju korist.

Prvi pogodak pao je u 59. minuti, a strijelac je bio Hiroshi Kiyotake iz kaznenog udarca, a osam minuta kasnije, točnije u 67. minuti potpuni preokret, za koji je svojim golom zaslužan Salif Sane. Naš Ivo Iličević ušao je u igru u 73. minuti, dovoljno da proslavi pobjedu, ali bez većeg učinka u igri.