Nove pobjede za Borussije iz Dortmunda i Mönchengladbacha, Schalkeu samo remi

Branimir Korać, Nikola Raič • subota, 31.10.2015.

U 11. kolu njemačke Bundeslige vidjeli smo niz dobrih utakmica i pregršt pogodaka. Dortmund je pobjedom u Bremenu napravio korak prema Bayernu, a Mönchengladbach novom pobjedom nastavlja povratak prema vrhu…

Werder Bremen – Borussia Dortmund 1:3

Odličnu utakmicu gledali smo u Bremenu. Iako su domaćini pružili snažan otpor favoriziranim gostima, bodovi ipak putuju u Dortmund.

Borussia sjajno otvara utakmicu, strijelac za 1:0 bio je Marco Reus. Dortmund je bio bolji protivnik cijeli prvi dio, ali Werder preko Ujaha dolazi do izjednačenja. Kako inicijativa Dortmunda ne bi bila uzaludna pobrinuo se Mhitarjan koji zabija za vodstvo Dortmunda i olakšava Tuchelu pripremu drugog dijela.

U spomenutom drugom dijelu gledamo nastavak dominacije gostiju, na kraju okrunjena samo jednim pogotkom. Svojim drugim danas Marco Reus je postavio konačnih 1:3.

Augsburg – Mainz 3:3

Augsburg nakon dvije odlične sezone u elitnom razredu njemačkog nogometa proživljava teške trenutke. Mainz su dočekali na začelju prvenstvene tablice, gubili 0:2, ali velikim preokretom dolaze do prednosti koju su na kraju izgubili u zadnjim sekundama.

Augsburg je katastrofalno otvorio i ovu utakmicu. Gosti iz Mainza brzo su došli do velikog vodstva od 2:0, dvostruki strijelac je bio Muto. Ipak, Augsburg se vraća u utakmicu pogotkom Verhaegha iz kaznenog udarca, 1:2 je bio i konačan rezultat prvog dijela.

Augsburg za razliku od otvaranja prvog dijela, odlično otvara nastavak i brzo dolazi do izjednačenja. Strijelac za 2:2 bio je Ja–Cheol. Augsburg nije stao na izjednačenju te je nastavio s napadima na vrata Mainza. Kreator konačnog preokreta bio je Bobadilla. I kada se činilo kako će Augsburg osvojiti sva tri boda, pojavio se igrač utakmice Muto i kompletirao svoj hat trick za konačnih 3:3.

Schalke 04 – Ingolstadt 1:1

Schalke je nakon sjajnog otvaranja sezone upao u veliku krizu. U svim natjecanjima su u zadnjih pet utakmica upisali samo jednu pobjedu. Ingolstadt se činio kao idealan protivnik za povratak na pobjedničke staze, ali gosti nisu tako mislili i odnose bod is Gelsenkrichena.

Schalke je bio bolji cijeli susret, napadao i nizao prilike pred vratima Ingolstadta. Ipak, poveli su gosti. U 39. minuti iz jedinog udarca u okvir gola strijelac je Levels. I u drugom dijelu Schalke je nastavio napadati i tražiti izjednačenje, ono je stiglo u 77. minuti kada loptu u mrežu šalje Sane. Ingolstadt se nastavio braniti i sačuvali su bod na teškom gostovanju.

Köln – Hoffenheim 0:0

Dvoboj u Kölnu puno je značio i jednoj i drugoj momčadi. Možda su zbog toga obje momčadi i bile u grču te nismo vidjeli pogodak ni s jedne strane.

Kod rezultata 0:0 uvijek je potrebno istaknuti vratare, danas su najzaslužniji za ovakav rezultat bili upravo oni. Oliver Bauman i Timo Horn su s nekoliko dobrih obrana sačuvali svoje mreže netaknutima i svojim momčadima osigurale po bod.

Hertha – Mönchengladbach 1:4

120 minuta odigranih u utorak očito je ostavilo traga na igračima Herthe. Borussia se prošetala Berlinom i nastavila svoj povratak u vrh.

Od samog starta Borussia je uspostavila dominaciju i brzo došla do nedostižne prednosti. Strijelci za 0:2 u prvom dijelu bili su Wendt i Raffael. Mogla je Borussia i povisiti svoje vodstvo i riješiti utakmicu već u prvom dijelu, ali njeni napadači bili su neprecizni.

U drugom dijelu Hertha je bila nešto bolja, ali gosti zabijaju prvi pogodak koji je do kraja riješio pitanje pobjednika. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Xhaka. Do kraja utakmice vidjeli smo još po pogodak s obje strane za Herthu je počasni pogodak zabio Baumjohann, a konačnih 1:4 postavio je Nordtveit.

Wolfsburg - Bayer Leverkusen 2:1

U posljednjem susretu nedjeljnog programa Wolfsburg je ugostio Bayer i upisao pobjedu 2:1. Ova pobjeda dovela je Wolfsburg do treće pozicije, preskočio je Schalke i smjestio se iza vodećeg dvojca.

U 34. minuti domaćin je poveo pogotkom lorda Bendtnera, no šest minuta kasnije Chicharito poravnava na 1:1. Ipak u drugom dijelu gosti dolaze do pobjede za koju je zaslužan Julian Draxler, strijelac iz 77. minute, četiri minute nakon ulaska u igru.