Primera, 12. kolo, 21.11.2015, 18:15 h, Santiago Bernabéu
Neymar 39'
Andres Iniesta 53'
Barcelona

Branimir Korać • subota, 21.11.2015.

Sjajna Barcelona i vrlo blijedi Real Madrid susreli su se u El Clasicu na Santiago Bernabeuu gdje su gosti slavili s visokih 4:0, a Real Madrid može biti sretan da nije i teže poražen...

Isco
56'
15
Daniel Carvajal
59'

Jeremy Mathieu
27'
10
Lionel Messi
57'
17
Munir El Haddadi
77'
Luis Enrique

El Clasico nije donio nikakvu rezultatsku neizvjesnost, Real Madrid imao je previše igrača koji se nisu "pojavili" na utakmici i Barcelona je to kaznila. Pobjeda gostiju mogla je biti i viša iako treba priznati da je i na drugoj strani Claudio Bravo dosta toga obranio, no u trenucima kada je Barcelona već imala ugodnu prednost.

Iako je Real Madrid u početku utakmice izgledao dobro, pritisnuo je Barcelonu na njezinu polovicu, ali nije se dugo čekalo na buđenje Barcelone.

Praktički prva prava prilika i odmah vodstvo Barcelone. Sergi Roberto odlično je povukao napad, pronašao Luisa Suareza na desnoj strani, a ovaj ne griješi iz takve situacije. Iskosa s 13-14 metara precizno je pogodio suprotni kut.

Primljeni pogodak pogubno je djelovao na Real Madrid koji je vrlo loše odradio ostatak poluvremena. Apsolutno nevidljivi Ronaldo, Benzema i Bale predstavljali su igrače manje za domaćina, i Barcelona je bila znatno bolji protivnik.

Nakon nekoliko propuštenih prilika, Barcelona je povećala prednost u 39. minuti. Luka Modrić izgubio je loptu na svojoj polovici, Iniesta je lijepo proigrao Neymara koji je bio na rubu zaleđa, ušao u 16 metara i zabio za 2:0.

U samoj završnici prvog dijela morala je Barcelona doći i do trećeg pogotka, spasio ga je Marcelo koji izbija loptu s gol linije, ona dolazi do Rakitića koji puca u blok.

Na početku drugog dijela domaćin je mogao smanjiti nakon pokušaja Marcela i Jamesa Rodrigueza, a kada nije uspio doći do pogotka, Barcelona je opet kaznila Madriđane. Krasna akcija Inieste i Neymara okončana je fantastičnim udarcem Inieste u gornji kut za 3:0.

U 57. minuti iz igre je izašao Ivan Rakitić, zamijenio ga je Leo Messi koji se tako nakon dugačke pauze vratio na travnjak. S druge strane pokušavao je Benitez nekim izmjenama protresti momčad, no Barcelona je već imala visoku prednost.

U 68. minuti najveća prilika Madriđana u drugom dijelu. Sjajno je napad povukao Isco koji se oslobodio nekoliko igrača i proigrao Balea, ovaj u sredini vidi samog Ronalda, međutim Bravo sjajno brani njegov pokušaj.

U 74. minuti i četvrti pogodak Barcelone. Potpuno razbijen domaćin lakoćom je pao ponovno kroz dva-tri dodavanja, Suarez je došao sam pred gol i lakoćom zabio.

Nemoćni domaćini potpuno su izgubili živce, u 84. minuti Isco je zaradio izravni crveni karton nakon nepotrebnog i glupog udaranja po Neymarovom koljenu, no Barcelona se zadovoljila i s ova četiri gola.

• j.s.veron22.11.2015. u 11:10
    Sada se vidi a kako sezona bude odmicala biti će sve jasnije, da real odnosno Perez (mamić esp version) u ime marketinga još jednom ubija dušu reala odnosno tjeranje ancelottia najboljeg trenutno raspoloživog trenera koji se može naći, prodaja ključnih igrača di maria,x,alonso, dovođenje samo zbog... [više na forumu]
    j.s.veron
  • Obrisan korisnik22.11.2015. u 10:14
    Nisam siguran kako uopće reagirat na ovakvu utakmicu. Dugo treba otići u prošlost da se sjetite kada je Real izgledao ovako nemoćno i bezidejno. Barcelona ih je doslovno razbila a Real osim prgavosti,prljavštine i nesportskog ponašanja nije apsolutno ništa pokazao...osim Modrića koji je nešto... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.11.2015. u 01:46
    Nešto ne štima u Realu i nije lijepo vidjeti ih ovako nemoćne. Barcelona je bila dominantna i opuštena, a Real anemičan. Volim kad Barcelona pobjeđuje ali također volim i natjecanje a ovo se večeras moglo jedino uvjetno nazvati natjecanje. Vise preferiram Barcu i zbog realovog pristupa koji je... [više na forumu]