Verona
Verona 0:2 Napoli
Napoli

Denis Drljepan-Mihoci • nedjelja, 22.11.2015.

U prvom susretu nedjeljnog programa talijanskog prvenstva Napoli je u gostima kod Verone stigao do pobjede od 2:0 i tako barem na kratko preuzeo vrh ligaške tablice...

Napoli je u gostima kod posljednjeplasirane momčadi lige Verone stigao do svoje osme pobjede u sezoni. Momčadi Maurizija Sarrija slavila s rezultatom 2:0, a oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu.

U petoj minuti susreta Marek Hamšik našao se u velikoj prilici, ali njegov udarac s pet metara je slab i loptu lako hvata vratar domaćina Rafael. Slovak je zaprijetio i u 19. minuti nakon jedne solo akcije, ali njegov pokušaj odlazi pored vrata.

Gonzalo Higuain zaprijetio je u 34. minuti, ali njegov udarac je obranio Rafael. S rezultatom od 0:0 momčadi su otišle na predah. Prvu veliku priliku u drugom poluvremenu je imala domaća momčad. Boško Janković uputio je udarac s ruba šesnaesterca, ali njegov udarac refleksno brani Pepe Reina.

Sedam minuta kasnije Napoli je poveo. Hamšik je povukao loptu dodao do Lorenza Insignea koji prizemnim udarcem s vrha šesnaesterca dovodi goste od prednost.

Šest minuta kasnije Napoli stiže i do drugog pogotka na susretu. Hamšik je loptu dodao na krilo do Insignea koji je šalje pred vrata domaćina, a Higuain bez većih problema postiže svoj deseti pogodak u sezoni.

Do kraja susreta Higuain je još dva puta opasnije zaprijetio, ali rezultat se nije mijenjao. Ovom pobjedom Napoli se popeo na prvo mjesto ligaške tablice s bodom više od Fiorentine, Intera i Rome, dok je pred Veronom težak zadatak u borbi za ostanak.