Denis Drljepan-Mihoci • nedjelja, 22.11.2015.

U 13. kolu talijanskog prvenstva Fiorentina nije uspjela iskoristiti priliku da ponovno zasjedne na vrh ligaške tablice, a Vincenzo Montella doživio je poraz u svom debiju na klupi Sampdorije...

Fiorentina – Empoli 2:2

Favorizirana Fiorentina uz dosta muke stigla je samo do boda protiv Empolija na svom terenu, a tri od četiri pogotka postigli su hrvatski nogometaši.

Empoli je poveo u 18. minuti susreta. Riccardo Saponara dodao je loptu do Marka Livaje koji je snažnim udarcem matirao domaćeg vratara za prednost gostiju. Devet minuta kasnije Empoli postiže drugi pogodak na susretu. Leandro Paredes puca iz slobodnog udarca, njegov udarac blokira živi zid, a lopta stiže do Marcela Büchela koji lijepim udarcem s dvadesetak metara trese mrežu za veliku prednost gostujuće momčadi.

Na početku drugog poluvremena strateg Fiorentine Paulo Sousa uvodi hrvatskog reprezentativca Nikolu Kalinića i to se pokazuje kao odličan potez portugalskog trenera jer je deset minuta kasnije hrvatski napadač postigao pogodak. Marcos Alonso ubacio je s lijeve strane, a Kalinić glavom loptu posprema u mrežu za smanjenje prednosti gostiju, a samo pet minuta kasnije Kalinić postiže pogodak za poravnanje rezultata, a ovaj puta asistent je bio Khouma Babacar.

S ova dva pogotka Kalinić je stigao do devet pogodaka u sezoni, te je trenutno drugi strijelac lige s jednim pogotkom manje od napadača Napolija Gonzala Higuaina. Ante Rebić u dresu Fiorentine proveo je prvih 45. minuta.

Lazio – Palermo 1:1

Kao i Fiorentina, Lazio je uz dosta muke stigao do samo boda protiv Palerma na svom terenu, iako su bili označeni kao favorit u ovom susretu.

Palermo je u prednost stigao u 21. minuti susreta. Achraf Lazaar uputi je udarac s dvadesetak metara, njegov udarac blokirala je obrana Lazija, ali lopta stiže Edoarda Goldanige koji prizemnim udarcem s vrha šesnaesterca postiže svoj prvijenac u dresu Palerma. U 69. minuti Oscar Hiljemark srušio je Senada Lulića u šesnaestercu, a sudac je odlučio pokazati na bijelu točku. Kazneni udarac uspješno je realizirao Antonio Candreva za konačan rezultat susreta od 1:1.

Genoa – Sassuolo 2:1

U zanimljivom susretu Genoa je slavila s rezultatom 2:1 protiv jednog od najvećih iznenađenja ovosezonskog izdanja talijanskog prvenstva Sassuola, a najzanimljiviji dio susreta bilo je posljednjih pat minuta dvoboja.

U finišu prvog poluvremena Christian Ansaldi srušio je Domenica Berardija koji je potom nogom udario Argentinca. Nakon udarca Berardija nastala je velika gužva oko suca Nicole Rizzolija koji je odlučio pokazati izravni crveni kartona za Berardija, ali i za Diega Perottija zbog prigovora te su obje momčadi krenule s igračem manje u nastavak susreta.

Genoa je povela 51. minuti, a sjajan pogodak s dvadesetak metara postigao je Tomas Rincon. Kad su već mislili kako će susret završiti rezultatom 1:0, igrači obje momčadi priredili su zanimljivi završetak susreta.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Sassuolo je izveo korner, najviši u skoku je bio vratar Andrea Consligli koji je stigao na skok, njegov pokušaj brani domaći vratar, ali lopta stiže do Francesca Acerbija koji iz blizine postiže svoj prvi pogodak u sezoni. Minutu kasnije Genoa stiže u prednost. Issa Cissokho poslao je dugu loptu u šesnaesterac, a Leonardo Pavoletti postiže pogodak za pobjedu Genoe od 2:1.

Carpi – Chievo Verona 1:2

Momčad Chieva pobjedom od 2:1 protiv Carpija prekinula je niz od sedam utakmice bez pobjede, a dok je Carpi upisao peti uzastopni poraz. Chievo je oba pogotka postigao unutar prvih 14. minuta susreta.

U osmoj minuti Valter Birsa je ubacio iz slobodnog udarca, a loptu glavom u mrežu šalje Roberto Inglese. Šest minuta kasnije Chievo stiže do drugog pogotka na susreta, a u ulozi asistenta našao se je Inglese koji je sjajno proigrao Riccarda Meggiorinija koji snažnim udarcem loptu šalje iza domaćega vratara za povećanje prednosti.

Carpi je do počasnog pogotka stigao u 61. minuti susreta. Ryder Matos udarcem iz daljine pogodio je stativu, a od stative lopta se odbija do Alessandra Gamberinija koji loptu šalje u vlastitu mrežu.

Udinese – Sampdorija 1:0

Vincenzo Montella startao je porazom na klupi Sampdorije, u gostima kod Udinese upisao je poraz od 1:0. Jedini pogodak na susretu postignut je u 35. minuti. Nakon ubačaja s desne strane Cyril Thereau produžio je loptu do nadolazećeg Emmanuela Badua koji snažnim udarcem loptu od grede posprema u mrežu. U finišu susreta stoper Sampdorije Ervin Zukanović dobio je izravni crveni karton.

Atalanta – Torino 0:1

Momčad Eduarda Reje poražena je na svom terenu od momčadi Torina s rezultatom 1:0. Ovom pobjedom Torino je prekinuo niz od šest utakmica bez pobjede. Jedini pogodak na susretu postigao je stoper Cesare Bovo nakon ubačaja iz kornera.