MAXtv Prva liga, 17. kolo, 22.11.2015, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 148

Josip Piršljin • nedjelja, 22.11.2015.

U pretposljednjoj utakmici 17. kola domaćeg prvenstva Lokomotiva je svladala Zagreb na zajedničkom stadionu. Po jedan gol u svakom poluvremenu bio je dovoljan Lokosima za sedmu pobjedu ove sezone.

Ivan Ljubičić
28'
16
Robert Mudražija
28'
9
Miroslav Konopek
61'
Dražen Medić

Junak utakmice u Kranjčevićevoj ulici bio je Eros Grezda. Postigao je dva pogotka i time je Lokomotiva učvrstila petu poziciju na ljestvici. Pjesnici su, pak, poslije prve pobjede u prošlom kolu, opet odigrali dosta loše i ostaju "prikovani" za dno prvoligaške tablice.

Lokomotiva je bolje otvorila utakmicu i uspjela je u relativno ranoj fazi doći do vodećeg pogotka. U 16. minuti mrežu Dominika Livakovića zatresao je Grezda, te su "domaći" mogli u nastavku susreta mirnije igrati. Luka Capan je povratnom loptom uposlio Grezdu koji tuče jako i precizno za 1:0.

Do kraja prvog dijela više nije bilo novih golova, iako je bilo nekoliko dobrih prilika, više za plavo-bijele. Pjesnici niti početkom drugog poluvremena nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti vrata Olivera Zelenike, a kazna je uslijedila u 58. minuti kada je momčad Sretena Ćuka došla do odlučujućeg pogotka.

Odlično je po lijevoj strani prošao Ivan Fiolić, nanizao je nekoliko braniča Zagreba uključujući i Livakovića, te je poslao loptu u peterac gdje se našao Grezda i bez puno problema napadač Lokosa zabija svoj drugi gol na utakmici. Do kraja susreta Lokomotiva je rutinski sačuvala svoju prednost.