MAXtv Prva liga, 17. kolo, 21.11.2015, 15:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 517

Branimir Korać • subota, 21.11.2015.

Prvi subotnji dvoboj 17. kola MAXtv Prve lige donio je gostovanje Rijeke u Gradskom vrtu i remi 1:1. Oba pogotka postignuta su u završnicama poluvremena, Riječani su preko Bezjaka poveli u 45. minuti da bi u sedmoj minuti sudačke nadoknade susreta Mile Škorić iz kaznenog udarca poravnao na 1:1...

Subotnji program u MAXtv Prvoj ligi otvorili su Osijek i Rijeka, a u dramatičnoj završnici susret je završen remijem. Rijeka nije uspjela sačuvati prednost koju je imala od kraja prvog dijela, kada se već činilo da će utakmica završiti njezinom pobjedom, dosuđen je kazneni udarac za domaćina kojeg je Mile Škorić pretvorio u pogodak.

Ovim remijem Rijeka nije uspjela zadržati Dinamo izvan bodovnog dosega, prednost nad Modrima sada iznosi dva boda, a s druge strane Osijek se približio "prvom sigurnom" Slaven Belupu na tri boda zaostatka.

Osijek je dobro ušao u utakmicu i pokušavao od samog početka doći do pogotka i iznenaditi goste. Dobru priliku propustio je odmah na startu Grgić, a zatim je iz slobodnog udarca prijetio i Roce, no rezultat se nije mijenjao.

Gotovo pola sata čekalo se na prvu pravu priliku gostiju i iz nje je Rijeka umalo povela. Još jednom su gosti pokazali da su vrlo dobri u skoku, Tomasov je ubacio, a Samardžić glavom pucao nekoliko centimetara iznad grede.

U samoj završnici prvog poluvremena gosti su ipak poveli. Jedan od najboljih Riječana ove sezone, Marin Tomasov, odličnom asistencijom proigrao je Romana Bezjaka, a Slovenac bez previše kompliciranja i razmišljanja pogađa bliži kut.

U drugom poluvremenu Rijeka je imala pod kontrolom situaciju na travnjaku, Osječani su pokušavali doći do pogotka, ali su teško dolazili do prave situacije u kaznenom prostoru dobrog Vargića.

U 70. minuti malo je nedostajalo da izjednače, na ubačenu loptu u peterac zakasnio je Šorša i prilika je ostala nerealizirana.

Ulazak Odisea Roshija bio je dobar potez Keka, Roshi je u ovakvom susretu bio vrlo opasan u kontranapadima, ali drugog pogotka za goste nije bilo.

U 87. minuti Arsenić je bio u odličnoj poziciji, no nije dobro zahvatio loptu i ona je otišla preko gola, ali u 95. minuti iskupio se. U 16 metara pao je nakon dvoboja s Bradarićem, Matoc je dosudio penal koji Škorić realizira i donosi bod Osijeku.

Riječani su se teško mirili s odlukom zaprešićkog suca da toliko produži utakmicu, no kako bilo, Rijeka je ostala bez pobjede.