MAXtv Prva liga, 17. kolo, 21.11.2015, 17:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 4000

Visokim slavljem protiv Intera, Hajduk se iskupio za poraz od Osijeka

Denis Drljepan-Mihoci • subota, 21.11.2015.

U 17. kolu MAXtv Prve HNL momčad Hajduka stigla je do zaslužene pobjede od 4:0 protiv gostiju iz Zaprešića i tako se približila prvoplasiranoj Rijeci na tri boda...

Dominik Glavina
46'
6
Jefthon Ferreira
60'
19
Marin Zulim
73'
Samir Toplak

Nakon poraza od Osijeka predstava momčad Hajduka bila je kritizirana od svih strana, a najviše od trenera Damira Burića. Lošu predstavu od prije dva tjedna momčad Hajduka ispravila je uvjerljivom pobjedom protiv Intera od 4:0.

Prvu veliku priliku na susretu Hajduk je imao u 14. minuti. Sjajan udarac iz daljine uputio je Mijo Caktaš, ali njegov pokušaj odlično brani vratar gostiju Josip Posavec. Samo dvije minute kasnije Tino Sven Sušić je pucao izravno iz slobodnog udarca, ali ponovno sjajno brani Posavec.

Sedam minuta kasnije Sušić je povukao loptu te je pokušao dodati, njegov pokušaj blokirao je Tomislav Mazalović, no lopta se ponovno odbija do Sušića koji snažnim udarcem s vrha šesnaesterca matira Posavca koji je ovaj puta nemoćan i Hajduk je poveo.

Igrala se 40. minuta, a Hajduk je stigao do drugog pogotka na susretu. Sušić je sjajno proigrao Frana Tudora koji iskosa precizno pogađa suprotni kut i dovodi svoju momčad u prednost od dva pogotka.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Hajduk je stigao i do trećeg pogotka na susretu. Nikola Vlašić ubacio je s lijeve strane, a ona u šesnaestercu stiže do Marka Bencuna koji iz blizine uspijeva loptu pospremiti u mrežu.

Na odmor se otišlo s visokom prednosti momčadi Hajduka od 3:0, a dokaz o odličnoj predstavi splitske momčadi je i činjenica da Inter u prvom poluvremenu uputio tek jedan udarac i to pored vrata.

Veliku priliku Hajduk je imao u 50. minuti. Danas dobro raspoloženi Sušić proigrao je Vlašića koji s desetak metara puca preko vrata. Prvu veliku priliku Inter je imao tek u 66. minuti. Maksim Bilij izgubio je loptu na svojoj polovici, Ivan Blažević sjurio se prema vratima domaćina, ali Ukrajinac se vratio i blokirao udarac.

Nakon duela s Andreom Ottochijanom, ukrajinski stoper ponovno je izgubio loptu. Ottochian je pokušao loptu dodati do Marina Zulima, ali sjajno je reagirao Lovre Kalinić.

Konačnih 4:0 postavio je Ante Roguljić udarcem s dvadesetak metara u drugoj minuti sudačke nadoknade. To je prvi pogodak Roguljića u dresu splitske momčadi od njegovog dolaska iz Austrije.