Montpellier 32:34 Toulouse
Toulouse

Montpellier kiksao na svom parketu, Toulouse odnio važne bodove

Mihaela Bradovski • petak, 27.11.2015.

Posljednji susret 11. kola LNH donio je iznenađenje u Montpellieru gdje je istoimeni domaćin ugostio momčad Toulousea i upisao poraz 34:32 čime Parižani stvaraju sve veću prednost na vrhu ljestvice...

Odigrani su svi susreti 11. kola LNH, a iznenađenje je priredio Toulouse koji je nakon tri godine upisao prvu pobjedu protiv Montpelliera i to svladavši ga u gostima s 34:32.

Montpellier je imao priliku približiti se vodećem PSG-u na bod zaostatka, no upisali su domaćini neočekivani poraz i kada PSG odradi zaostalu utakmicu, prednost bi mogla narasti i na pet bodova nad prvim pratiteljem.

Susret je protekao u ravnopravnoj igri svih 60 minuta, a samo u jednom trenutku jedna momčad uspjela je stvoriti značajniju prednost i to Montpellier kada je u 35. minuti pobjegao na 21:17.

Iako se činilo da će domaćin tu prelomiti utakmicu, Toulouse je uspio odgovoriti i osam minuta kasnije poravnati na 25:25, a u završnici povesti s 33:30.

Michael Guigou i Vid Kavtičnik u završnici su u kratkom razdoblju smanjili na 33:32, ali Nemanja Ilić 17 sekundi prije kraja stavlja točku na i.

Alvaro Ruiz Sanchez postigao je deset golova, Nemanja Ilić zabio je osam, Miha Žvižej šest, a Valentin Porte pet golova za goste. Wesley Pardin skupio je 12 obrana. Kod domaćina po sedam golova postigli su Kavtičnik i Baptiste Bonnefond, a Jure Dolenec postigao je šest.