HINA • nedjelja, 29.11.2015.

Odigrani su svi susereti 14. kola Bundeslige, a u nedjeljnom programu na rasporedu su bila tri susreta. jedino je slavila dortmundska Borussia...

Nogometaši Borussije Dortmund pobijedili su Stuttgart 4-1, dok su u derbiju 14. kola Bayer Leverkusen i Schalke odigrali 1-1. Bez pobjednika, ali i bez golova završio je dvoboj Augsburga i Wolfsburga.

Borussia je rutinski odradila posao, a junak utakmice ponovno je bio Pierre-Emerick Aubameyang postigavši dva pogotka. Napadač Gabona ove sezone je zabio već 17 golova i vodeći je strijelac Bundeslige. Golove za Borussiju zabili su i Gonzalo Castro (3), te Georg Niedermeier (65-ag), dok je strijelac za goste bio Daniel Didavi (40). Stuttgart je u dosadašnjem dijelu prvenstva zabio već četiri autogola što je rekord Bundeslige.

U derbiju kola Bayer Leverkusen i Schalke su odigrali 1-1. Gosti su poveli golom Erica Choupo-Motinga u 50. minuti, a bod 'apotekarima' donio je Sascha Riether pogodivši u 85. minuti vlastitu mrežu. Dario Krešić je utakmicu pratio s domaće klupe, dok je Tin Jedvaj izvan stroja zbog ozljede.

U nedjelju je odigran i susret između Augsburga i Wolfsburga, a završio je bez golova.

Na ljestvici vodi Bayern sa 40 bodova, Borussia Dortmund ima 32, a na trećem mjestu je Wolfsburg sa 25 bodova.