Ivan Detelić • subota, 28.11.2015.

U 14. kolu Bundeslige strijelci su na njemačkim travnjacima bili iznimno raspoloženi te smo u današnjih pet utakmica vidjeli čak 19 pogodaka, a Ivo Iličević zabio je možda i najljepši od svih...

Bayern s pola gasa lako do novih bodova na Allianz Areni

Bayern München – Hertha Berlin 2:0

Bavarci su kao i uvijek do sada u ovoj sezoni autoritativno krenuli u utakmicu te već 9. minuti pogodili i vratnicu, ali u prvih pola sata gosti su uspjeli odolijevati napadima Lewandowskog i društva. Inače, Guardiola je unatoč brojnim izostancima u ovoj utakmici na teren poslao vrlo jaku i poletnu momčad željnu dokazivanja.

U 34. minuti Bayern je poveo nakon udarca iz kuta. Loptu je s 11 metara glavom na drugu vratnicu poslao Benatia gdje ju je dočekao Müller i pospremio u mrežu. Vodstvo je u 41. minuti udvostručio mladi Francuz Kingsley Coman nakon brze akcije domaćina i nizom savršenih dodavanja iz prve, a pogotovo upečatljivo dodavanje za strijelca izveo je Martinez.

Početak drugog dijela utakmice nije bio na razini prvog poluvremena i Bayern je činio sve da umrtvi igru, možda i po Guardiolinom nalogu kako bi se sačuvale noge obzirom na stanje u momčadi. U takvoj igri Hertha ipak nije imala dovoljno kvalitete da pronađe put do mreže Neuerovih vrata, iako je u 88. minuti Kalou mogao umanjiti poraz, ali njegov udarac otišao je malo iznad vrata.

Ovom utakmicom Bayern je došao do impresivnih 40 od mogućih 42 boda ove sezone...

Hannover do visoke pobjede protiv Ingolstadta

Hannover 96 – Ingolstadt 4:0

Hannover je u prvih 25. minuta utakmice praktički riješio pitanje pobjednika. Prvo je u petoj minuti nakon kornera zabio branič Marcelo, da bi već u 11. minuti Andreasen povisio na 2:0. Igrači Ingolstadta su bili ravnopravni na terenu, ali nije bilo konkretnog učinka. Puno bolju igru s loptom u nogama domaćini su naplatili ponovo u 25. minuti kada je poentirao Karaman.

U drugom poluvremenu igra se umirila, tako da je jedino vrijedno spomena bilo postavljanje konačnog rezultata i potvrda visoke pobjede Hannovera pogotkom Becha u 85. minuti.

Golijada na Rhein-Neckar Areni

Hoffenheim – Borussia Mönchengladbach 3:3

Gosti su poveli u šestoj minuti preko Johnsona. Vodstvo nije dugo trajalo i Hoffenheim je izjednačio šest minuta kasnije. Strijelac za 1:1 bio je Zuber. U utakmici visokog tempa s brojnim akcijama na obje strane domaći su u 34. minuti uspjeli preokrenuti rezultat preko Polanskog.

Odmah na početku drugog djela Hoffenheim je otišao na dva pogotka razlike. Amiri je iskoristio poklon obrane gostiju, po travi ''povaljao'' golmana i braniča te smireno pogodio za 3:1. Utakmica je samo devet minuta kasnije opet bila u neizvjesnim vodama. Pogodak za 3:2 bio je djelo Josipa Drmića.

Borussia je potom pritisnula domaćine i nagrada je stigla u 85. minuti utakmice kada je bod gostima svojim drugim pogotkom donio Johnson.

Prekrasan pogodak Iličevića u pobjedi HSV-a

Werder Bremen – Hamburger SV 1:3

S Olićem na klupi i Iličevićem u startnoj postavi Hamburger je po pristupu igri odmah pokazao da je došao po sva tri boda. Upravo je naš Ivo Iličević sjajnim pogotkom donio vodstvo. Primio je loptu na rubu 16 metara nakon dijagonalnog dodavanja na lijevoj strani, ušao malo u sredinu i s nekih 13 metara savršeno pogodio daljnji gornji kut vrata. Werder je igrao, a HSV zabijao, tako bi se mogla opisati igra u prvom poluvremenu. U 27. minuti Gregoritsch je povećao vodstvo gostiju.

Domaći su na početku drugog poluvremena odmah stisnuli ne bi li došli do prilike za osvajanje bod(ova), ali HSV je odolijevao sve do 62. minute. Tada je nadu Werderu donio Ujah zabivši za 1:2. Mogli su igrači Werdera potom doći do izjednačenja, ali opet ih je presjekao novi pogodak u njihovoj mreži. Nakon gužve u šesnaestercu domaćina, gosti su poveli brzu kontru koju je pogotkom završio N.Müller te tako u 68. minuti osigurao da gosti odnose bodove iz Bremena. Ivica Olić u igru je ušao u 81. minuti upravo umjesto strijelca zadnjeg pogotka, dok je Iličević zamijenjen u sudačkoj nadoknadi.

Mainz s igračem više slavio na svom terenu

Mainz 05 – Eintracht Frankfurt 2:1

Domaćini su poveli već u petoj minuti preko japanskog centarfora i nominalno prvog napadača Mainza Yoshinoria Mutoa. Kada su se gosti iz Frankfurta oporavili od početnog šoka i uspostavili igru, u razdoblju od 12 minuta Alexander Meier zaradio je dva žuta odnosno isključujući crveni karton u 40. minuti susreta.

Već u 43. minuti najbolji igrač Mainza Yunus Malli zabio je za 2:0.

U drugom poluvremenu domaći igraču su se opustili uz dva pogotka i igrača više. To im se moglo osvetiti obzirom da su gosti smanjili u 62. minuti preko Seferovića. Ipak, do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i Mainz je ostvario drugu domaću pobjedu zaredom.