MAXtv Prva liga, 19. kolo, 04.12.2015, 18:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 514
Suci: Mario Zebec, Borut Križarić, Sanja Rođak-Karšić
Inter-Zaprešić
0:0 Rijeka
Rijeka

Rijeka i treći put bez pobjede protiv Intera, u Zaprešiću ponovno remi bez pogodaka

Branimir Korać • petak, 04.12.2015.

U prvom susretu 19. kola MAXtv Prve lige Rijeka je gostovala u Zaprešiću. Po treći put u ovoj sezoni Inter je zaustavio Riječane i remizirao, a sva tri susreta završena su bez pogodaka...

Frano Mlinar
59'
11
Dominik Glavina
81'
20
Josip Jurjević
84'
Matjaž Kek

Samir Toplak očito ima recept za Rijeku. U sva tri ovosezonska susreta neutralizirao je riječke napadače, njegova momčad nije primila pogodak i ostao je neporažen.

Uoči odlaska na zimsku stanku Riječani su tražili pobjedu s kojom bi se dodatno približili osvajanju naslova "jesenskog prvaka", međutim nije išlo, zaustavljeni su u magli u Zaprešiću.

Susret je počeo oprezno s obje strane i dugo se čekalo na neku prijetnju prema vratima. Rijeka je imala više loptu u svojim nogama, ali domaći vratar Posavec nije imao previše posla.

U 20. minuti domaćin je prvi zapucao prema golu i to preko Petra Bočkaja, ali njegov udarac išao je ravno u vratara Vargića koji lako brani.

15 minuta kasnije još jedna prilika za domaćina, ovaj put nakon kornera najviši je bio Mislav Komorski koji puca glavom, ali nije precizan i lopta ne ide u okvir gola.

Jedina riječka prijetnja u prvom dijelu došla je nakon dobre kombinacije poslije koje je Bekim Balaj pucao iskosa u vanjski dio mreže.

Odmah na početku drugog poluvremena Inter propušta veliku priliku za vodstvo. Nakon pogreške gostujuće obrane, lopta je došla do Nestorovskog na rubu kaznenog prostora, ali makedonski napadač puca neprecizno.

U zadnjih pola sata Rijeka je počela konkretnije prijetiti i postajala je sve opasnija. U kratkom razdoblju iz solidnih pozicija prilike nisu realizirali Bradarić i Samardžić, zatim i Bezjak čiji udarac brani Posavec, a najveću priliku propustio je Tomasov koji se sjurio u kazneni prostor, ali prilikom udarca lopta mu je prešla preko noge i otišla daleko od gola.

Matjaž Kek može biti razočaran, ne samo rezultatom već i onim što su pružili njegovi igrači. Rijeka je odigrala skromnu utakmicu i domaćin je potpuno zasluženo došao do boda.

• Obrisan korisnik04.12.2015. u 22:49
    zato je Dinamo i tražio odgodu!? Radi Rijeke a ne Hajduka!
  • zovche04.12.2015. u 21:43
    smijesan komentar, nije ni pola sezone a rijeka nije bas tako dominantna kao barcelona da bi pobijedila sve do kraja.. borit ce se oni grcevito i za drugo mjesto a kamoli prvaci