MAXtv Prva liga, 19. kolo, 05.12.2015, 17:00 h, Park mladeži, gledatelja: 428
Suci: Ivan Bebek, Goran Pataki, Bojan Zobenica
Antonio Mršić 65' (11m)
1:1 Lokomotiva
Eros Grezda 2'
Lokomotiva

Split u Parku Mladeži remizirao s Lokomotivom, splitski crveni posljednjih 20 minuta s igračem manje

Denis Drljepan-Mihoci • subota, 05.12.2015.

U 19. kolu MAXtv Prve HNL momčad Splita je u zanimljivoj utakmici remizirala rezultatom 1:1 protiv Lokomotive, a Bebek je dosudio dva kaznena udarca i jedan crveni karton...

Ante Erceg
46'
20
Luka Grubišić
63'
44
Jure Obšivač
73'
Sreten Ćuk

Ni u drugom današnjem splitsko-zagrebačkom dvoboju splitska momčad nije došla do pobjede. U utakmici koja je ima puno sličnosti sa susretom Dinama i Hajduka, momčad Splita u Parku Mladeži remizirala je rezultatom 1:1 protiv Lokomotive, a domaći sastav je posljednjih 20 minuta odigrao s igračem manje.

Lokomotiva je povela u 37. sekundi susreta. Lopta je stigla do Erosa Grezde koji je udarcem iskosa matirao vratara Danijela Zagorca za ranu prednost gostujućeg sastava.

U 17. minuti Dražen Bagarić je zaprijetio udarcem s vrha šesnaesterca, a vratar gostiju Oliver Zelenika zaustavio je njegov pokušaj. U 35. minuti Mirko Oremuš je s petnaestak metara uputio udarac, a lopta je završila na vratnici.

Dvije minute kasnije Oremuš je prekršajem zaustavio Mirka Marića, a sudac Ivan Bebek je pokazao na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo iskusni Jerko Leko koji prizemnim udarcem loptu šalje pored gola.

U 65. minuti Karlo Bručić srušio je Antonija Mršića u šesnaestercu, a Bebek je odlučio i drugi puta na susretu pokazati na bijelu točku. Siguran realizator kaznenog udarca je Mršić i Split je stigao do poravnanja rezultata.

Šest minuta kasnije Bebek je pokazao crveni karton Milošu Vidovića nakon njegovog starta nad Frankom Andrijaševićem te je domaći sastav u nastavak susreta krenuo s desetoricom.

U finišu susreta Dario Rugašević sjajno je proigrao Bagarića koji je pokušao lobom svladati Zeleniku, ali je lopta završila na vanjskom dijelu mreže.

U sljedećem kolu Split ček gradski derbi na Poljudu protiv Hajduka, dok Lokomotiva dočekuje Istru.