Real Madrid
Real Madrid 4:1 Getafe
Getafe

Branimir Korać • subota, 05.12.2015.

Madridski Real u dvoboju protiv susjeda Getafea upisao je visoku pobjedu 4:1, a sva četiri pogotka postigao je već u prvih 40 minuta i tako rano riješio pitanje pobjednika...

U Madridu nikako nema mira. Od dolaska Rafe Beniteza na klupu, malo je pozitivnih priča i događanja, a sve je kulminiralo teškim stradavanjem u El Clasicu nasred Santiago Bernabeua te izbacivanjem iz Kupa kralja zbog komične administrativne pogreške.

U takvim uvjetima dolazak uvijek poželjnog gosta Getafea je svakako dobro došao, a Madriđani su malo ublažili rane visokom pobjedom 4:1. Benitez je od prve minute na travnjak stavio Luku Modrića koji je odigrao dobru utakmicu, a kao iznenađenje u početnoj postavi na desnom boku našao se Lucas Vazquez.

Već u četvrtoj minuti Real Madrid stigao je do vodstva. Vrlo loša reakcija gostujuće obrane je kažnjena, nakon ubačaja Pepea lopta je prošla pokraj obrane Getafea i došla do Benzeme koji lakoćom zabija.

Još jedna loša reakcija, ovaj put Lacena, naplaćena je deset minuta kasnije, a ponovno je loptu u mrežu poslao Karim Benzema.

U završnici poluvremena među strijelce su se upisali i Gareth Bale i Cristiano Ronaldo koji su tako upotpunili golijadu u prvom poluvremenu.

U prošlom susretu Getafe je na ovom stadionu primio čak sedam pogodaka i kako se činilo u prvom dijelu, bio je na najboljem putu da to ponovi i u ovom dvoboju. Međutim u drugih 45 minuta Madriđani su "stali na loptu", ostali na četiri pogotka, a gosti su uspjeli smanjiti na konačnih 4:1 preko Alexisa u 70. minuti.

Luka Modrić na travnjaku je proveo sat vremena nakon čega ga je zamijenio Mateo Kovačić.