Ivan Detelić • nedjelja, 13.12.2015.

Tri od četiri pogotka u ova dva susreta postignuta su glavom, dok je zanimljivost kako su ovo bili peti i šesti susret ovoga 18. kola prve francuske nogometne lige koji su završili rezultatom 1:1...

Oba pogotka glavom

Angers - Bordeaux 1:1

Utakmica je počela mirno, kao da je imala prijateljski predznak. Prvu priliku imao je Bordeaux odnosno Wahbi Khazri u 18. minuti kada je najraspoloženiji igrač utakmice to tog trenutka, Jaroslav Plašil, stvorio priliku za udarac. Odmah u sljedećem napadu po prvi puta su zaprijetili i domaći preko Billyja Ketkeophomphonea. Gosti su bili nešto željniji napraviti priliku za pogodak kroz kontinuirani napad, dok su gosti čekali greške u dodavanjima ne bi li kroz brzu transformaciju došli do prilike.
Bordeaux je poveo u 40. minuti. Nakon kornera i kratke kombinacije Plašil je ubacio na pet metara gdje je najviši bio Diego Rolan.

Početkom drugog djela igra se ponovo umrtvila i domaćima je trebalo dvadesetak minuta prije nego li su se odlučili nešto hrabrije krenuti po pogodak za izjednačenje.
Romain Thomas je kao branič imao dvije prilike glavom prije nego li je u 83. minuti nakon kornera pogodio glavom za 1:1 i bod svoje momčadi.

Marseille s igračem manje uzeo bod

Marseille - GFC Ajaccio 1:1

Igrači domaćih preuzeli su inicijativu od početka i u prvih 15-ak minuta vršili pritisak na gostujuću obranu. Ipak, nakon što su se riješili početnog pritiska gosti su zaigrali bolje i u 18. minuti imali priliku preko Issiara Diae da bi isti igrač odmah potom izborio i jedanaesterac. Siguran s bijele točke bio je Jacques Zoua Daogari.
Bordeauxu je trebalo desetak minuta za oporavak od primljenog pogotka, ali onda su krenuli ponovo s igrom s početka utakmice. Nagrada je stigla u 38. minuti kada je pao još jedan pogodak glavom. Strijelac je bio Michy Batshuayi nakon ubačaja Remyja Cabelle.

U drugom poluvremenu nalet domaćih presjekao je izravni crveni karton veznjaka Abdelaziza Barrada nakon oštrog prekršaja u 51. minuti.
Unatoč brojčanom deficitu, Marseille je do kraja utakmice imao više prilika za postizanje pobjedničkog pogotka, najčešće iz situacija nakon prekida, dok gosti nisu pokazali pretjeranu želju i zadovoljili su se bodom na Velodromu.