Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain 5:1 Lyon
Lyon

Ivan Detelić • nedjelja, 13.12.2015.

PSG je u posljednjem dvoboju 18. kola prve francuske lige dočekao Lyon. Lavovi su na Park prinčeva na noge lideru prvenstva otišli s tek šeste pozicije na prvenstvenoj ljestvici, ali i ohrabreni europskom pobjedom nad Valencijom. PSG je ipak još jednom pokazao koliko je dominantan ove sezone u Ligue1...

Nakon uvodnog ispitivanja snaga domaćin je krenuo s prikazom igre ove sezone kojom je ostvario 88% mogućih bodova.
Pogodak u 11. minuti zabio je Ibrahimović s ruba šesnaesterca iskoristivši lošu reakciju Lyonovog braniča nakon jedne dubinske lopte. Igrači Lyona dominirali su posjedom lopte, ali nisu uspijevali doći do konkretnih prilika za pogodak. Zato je s druge strane PSG bio neumoljiv i u 17. minuti bilo je 2:0. Di Maria je sjajno ubacio s ruba kaznenog prostora iz prekida, a na loptu glavom u petercu natrčao desni bek Aurier.
Sedam minuta kasnije Lyon je smanjio zaostatak. Bio je to udarac Ferrija s oko 25 metara po sredini vrata, ali Trapp je vrlo loše reagirao i lopta mu se iz rukavica odbila u gol.

U drugom poluvremenu domaćin je odmah krenuo osigurati pobjedu. Prvo je u 47. minuti sam pokušao Di Maria, da bi u 55. na njegov ubačaj glavom pucao Luiz.
Potvrda pobjede stigla je u 61. minuti kada je Cavani zabio iz teške situacije nakon što je Maxwell ubacio iz drugog pokušaja. PSG-ov četvrti, a svoj drugi pogodak postigao je Ibrahimović u 77. minuti utakmice iz opravdano dosuđenog jedanaesterca.
Konačnih 5:1 postavio je Lucas Moura nakon kontre u sudačkoj nadoknadi vremena.

Ovom pobjedom PSG je osvojio 48 od mogućih 54 bodova.