Atlético Madrid
Atlético Madrid 2:1 Athletic Bilbao
Athletic Bilbao

Branimir Korać • nedjelja, 13.12.2015.

Madridski Atletico nastavio je seriju pobjeda svladavši na svom travnjaku Athletic Bilbao s 2:1. Uz ova tri boda Madriđani su se bodovno izjednačili s Barcelonom na vrhu ljestvice...

Mala kriza rezultata Barcelone i dva uzastopna remija u Primeri, omogućili su Atleticu da uhvati priključak s liderom. Dok Barcelona ima dva remija u nizu, Atletico je upisao pet ligaških pobjeda zaredom i uhvatio je Barcelonu.

Peta pobjeda upisana je na Vicente Calderonu protiv Athletic Bilbaa, domaćin je brzo ušao u zaostatak, ali je uspio napraviti preokret i na kraju zasluženo slaviti 2:1.

Sredinom prvog poluvremena Aymeric Laporte iz blizine je ugurao loptu u mrežu Oblaka te je doveo Baske u vodstvo.

Domaćin je krenuo po poravnanje i do njega je stigao u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Koke je izveo korner, a glavom je loptu u mrežu poslao Saul Niguez.

Poravnanje je došlo u pravo vrijeme i Atletico se vratio u utakmicu dovoljno rano da bi se pregrupirao i krenuo do pobjede u nastavku.

U 66. minuti domaćinu se isplatio požrtvovan nastup, Antoine Griezmann lijepim udarcem donio je preokret Atleticu i pobjedu 2:1.

Athletic je ovim porazom propustio priliku da se priključi onima koji trenutno drže pozicije koje vode u europske kupove sljedeće sezone.

• Veni vidi vici14.12.2015. u 09:12
    baš lijepo da su kiksali i Barcelona i Real, da bar Atletico na kraju osvoji ligu