Barcelona
Barcelona 2:2 Deportivo La Coruña
Deportivo La Coruña

Branimir Korać • subota, 12.12.2015.

Barcelona suprotno očekivanjima nije stigla do pobjede u susretu protiv Deportiva. Iako je imala vodstvo 2:0 golovima Messija i Rakitića, na kraju se morala zadovoljiti bodom nakon što je Deportivo u zadnjih 15 minuta stigao do remija...

Barcelona je ispustila pobjedu na svom travnjaku protiv Deportiva. Imala je sigurno vodstvo uoči završnice, ali Deportivo je u zadnjih 15 minuta izborio bod.

Susret je protekao u uobičajenoj igri kada je Barcelona u Španjolskoj u pitanju, domaćin je dominirao, imao posjed lopte na svojoj strani, ali gosti su ovaj put uspješno iskoristili svoje prilike i uzeli što im se ponudilo.

Od početka susreta domaćin je tražio put prema mreži Luxa, ali obrana Deportiva dobro je odrađivala posao i nije dopustila Barceloni previše prilika.

Pogodak je ipak viđen u prvom poluvremenu i to u 39. minuti kada je Barcelona povela. Lionel Messi briljantno je izveo slobodni udarac, prebacio živi zid i ostavio Luxa bez šanse.

U drugom dijelu domaćin je činio sve da dođe do novog pogotka i što prije riješi pitanje pobjednika, propustio je nekoliko prilika u ranom dijelu tog razdoblja, u 55. minuti nije priznat pogodak Suareza zbog zaleđa, a u 62. minuti prednost je poduplana.

Lopta je došla do Rakitića na više od 20 metara, ovaj pogledao vratara, namjestio se i poslao loptu u mrežu.

U 76. minuti još jedan nepriznati pogodak Suareza zbog zaleđa, a minutu kasnije Deportivo smanjuje zaostatak. Miguel Cardosa proigrao je Lucasa koji lakoćom zabija pokraj Brava.

Potpuno iznenađenje uslijedilo je u 86. minuti. Neočekivano loptu je na svojoj polovici izgubio Sergio Busquets, Lucas je još jednom asistirao, a ovaj put pronašao je Alexa Bergantinosa koji poravnava na 2:2.

Do kraja susreta promjene nije bilo, a gosti su imali još jednu priliku nakon nove pogreške Busquetsa, ali Cardosa je previše oklijevao.

• Obrisan korisnik13.12.2015. u 01:33
    Oni se ubiju protiv Reala a onda rasprodaja bodova koja bi ih mogla koštati!
  • Veni vidi vici12.12.2015. u 19:26
    Enrique izvadi Rakitića kod 2:0 i u zadnji 15 min prospe pobjedu
    Veni vidi vici
  • Obrisan korisnik12.12.2015. u 19:09
    Barca opet ima sve i na kraju ostaje bez bodova. Previše rupa u obrani, lagano se to vidi sve više i više.