MAXtv Prva liga, 20. kolo, 12.12.2015, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 263

Lokomotiva  do pobjede nad Istrom u 94 minuti efikasne utakmice

Lokomotiva i Istra 1961 odigrali su jako dobru utakmicu na Kranjčevićevoj u dvoboju 20. kola 1.HMNL. Domaćini su na kraju slavili pogotkom u zadnjoj sekundi utakmice, a obje ekipe susret su završile s 10 igrača.

Pobjedom u efikasnoj utakmici Lokomotiva je zadržala 5. mjesto, dok je Istra ostala na 8. s bodom prednosti i utakmicom više od Osijeka koji sutra dočekuje Dinamo. Istri je ovo ujedno bio treći uzastopni poraz i osma utakmica bez pobjede.

Lokomotiva je u početnoj fazi utakmice bila bolja, čak je pogodila i vratnicu, a do vodstva su došli u 30. minuti kada je Ivan Fiolić pogodio iz slobodnjaka. No, već u sljedećem napadu sviran je jedanaesterac za Istru iz kojeg je precizan bio Stefan Nikolić.

Lokomotiva je ponovno u vodstvo došla početkom drugog dijela, a pogodak za Lokose ovaj put je zabio Franco Andrijašević. No, od 62. minute domaćini su igrali s igračem manje nakon što je isključujući žuti karton dobio Dino Perić.

S igračem više Istra je uspjela izjednačiti preko Nikolića koji glavom postiže svoj drugi pogodak u 70 minuti utakmice. No, samo šest minuta kasnije, drugi žuti karton dobio je i Istrin Damir Zlomislić. S igračem više Lokomotiva je bila bliže pogotku do kojeg su došli u zadnjoj minuti sudačke nadoknade preko Fiolića.