MAXtv Prva liga, 20. kolo, 11.12.2015, 18:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 376
Zagreb

Zagreb s tri igrača manje do boda u Zaprešiću, Herceg obranio penal na kraju susreta

Branimir Korać • petak, 11.12.2015.

Prvi susret 20. kola MAXtv Prve lige donio je pravu dramu u kojoj su viđena četiri gola, ali i tri crvena kartona. Nestorovski je bio dvostruki strijelac za Inter, a Boban i Stepčić zabijali su za Zagreb koji je susret završio s trojicom igrača manje, ali izvukao bod u remiju 2:2...

Petar Bočkaj
46'
10
Ivan Blažević
81'
19
Marin Zulim
89'
Alen Jurilj
81'
15
Jakša Herceg
85'

Dražen Medić

Drugi vikend zaredom magla kvari nogometni ugođaj u Zaprešiću, ali unatoč lošoj vidljivosti Inter i Zagreb odigrali su vrlo uzbudljivu utakmicu koja je završila remijem.

Zagreb je susret završio čak s tri igrača manje, Inter je u završnici imao i penal, ali pričuvni vratar Jakša Herceg zaustavio je pokušaj Ilije Nestorovskog i donio Zagrebu bod.

Pjesnici su vodili na odmoru i imali dobru situaciju nakon što je Gabrijel Boban u 33. minuti doveo goste u vodstvo. Do kraja prvog dijela promjena više nije bilo i na odmoru je stajalo tih 1:0. za goste.

Malo tko je mogao pretpostavio da će baš tako burno biti drugo poluvrijeme u kojem su padali pogoci, a Frković je vukao cxrvene kartone.

U 54. minuti Nestorovski je donio poravnanje domaćinu, a ubrzo nakon toga Zagreb ostaje s igračem manje nakon prekršaja Bevaba i njegovog isključenja. Inter je dobio kazneni udarac koji Nestorovski pretvara u pogodak za preokret.

Bez obzira što je ostao s igračem manje, Zagreb dolazi do poravnanja u 66. minuti pogotkom Valentina Stepčića, a Interu se otvara velika prilika u samoj završnici.

Prvo je zbog prekršaja isključen Livaković, na gol dolazi Jakša Herceg i odmah brani kazneni udarac Nestorovskom, a zatim crveni karton zarađuje i Šehić, no Zagreb s osam igrača na travnjaku čuva do kraja remi.

Obje momčadi na ovaj način nastavile su seriju utakmica bez pobjede, Zagreb je posljednji put slavio prije više od mjesec dana protiv Slaven Belupa, a Inter u prvenstvu još 24. listopada protiv Istre.

• mb54st13.12.2015. u 15:25
    Prozivam HNS i Sudačku organizaciju do kada će uništavati Hrvatski nogomet, a prezentacija suđenja na ovoj utakmici je slika Hrvatskog nogometa gdje neodgovorni pojedinci, kao što je glavni sudac ove utaknice, rade svoj posao neodgovoprno, nepošteno i nemoralno za svoje "gazde" odnosno nečije... [više na forumu]
    mb54st
  • Obrisan korisnik12.12.2015. u 00:13
    Realno, onaj drugi penal nije bio... No, obrambeni je to trebao očistiti, golman je trebao očistiti... Netko je to trebao očistiti kako bi izbjeglo pucanje penala...