Middlesbrough uvjerljivo slavio na Falmeru i učvrstio vodeću poziciju u Championshipu

Marjan Kreševac • nedjelja, 20.12.2015.

Middlesbrough je bio bolji od Brightona u svim segmentima nogometne igre i s uvjerljivih 3:0 gurnuo domaće na četvrto mjesto, Derby County je teže od očekivanog slavio protiv Ipswicha i skočio na drugo mjesto na tablici, a Hull City je opet upisao poraz na gostovanju kod Rotherhama i izgubio korak s vodećima.

Brighton - Middlesbrough

Middlesbrough je osigurao prvo mjesto na tablici i prednost od dva boda iza prvog pratitelja Derby Countyja u utakmici koja je bila riješena već u prvom poluvremenu. Domaći su izgledali jako loše u prvom dijelu, spor protok lopte, posljednja linija je djelovala konfuzno i nezainteresirano, a napadači su zapeli negdje u svlačionici.

Gosti su vrlo rano došli u vodstvo, već u četvrtoj minuti. Albert Adomah je ubacio, a Kike lijepo reagirao glavom i zabio svoj prvi pogodak nakon 18. kolovoza, a na samom kraju prvog dijela nakon asistencije Adomah je upisao i pogodak i gostima osigurao miran odlazak na odmor. U prvom poluvremenu gledali smo igru na jedan gol, domaći u 45 minuta nisu uputili ni jedan udarac na gola Dimitria Konstantopoulosa

Sve eventualne dvojbe oko pobjednika riješene su u 62. minuti kada je Cristhian Stuani zabio glavom iz velike blizine. Brighton nije pronašao način da nadmudri obranu Boroa koja u osam od posljednjih devet susreta nije primila pogodak. "Rani pogodak dao je veliki poticaj Middlesbroughu, mi smo u posljednje tri utakmice primili četiri pogotka nakon udaraca iz kuta, to je nešto nad čime se moramo zamisliti. Igrali smo protiv izrazito jake momčadi i teško je bilo što prigovoriti mojim igračima. Reakcija naših navijača na kraju susreta bila je fantastična", rekao je nakon susreta trener Brightona, Chris Hughton.

Trener gostiju nije se previše osvrnuo na igru svoje momčadi, više pažnje posvetio je jednom velikanu na tribinama, Joseu Mourinhou: "Jose nam je donio sreću, radili smo zajedno u Real Madridu i bilo je to nevjerojatno iskustvo. On je moj veliki prijatelj, nisam rekao igračima da će nas gledati. Nakon utakmice spustio se u svlačionicu i čestitao igračima. Rekao je da je gledao jako dobru momčad i da je bio impresioniran onime što je vidio. Jose je bio najbolji i biti će najbolji", zaključio je na kraju Aitor Karanka.

Ipswich Town - Derby County

Nakon što je postigao hat-trick u prošlom susretu i pobjedi od 4:0 protiv Bristol Cityja, Tom Ince je zabio i protiv Ipswicha u 40. minuti susreta, a na dodavanje Johnnyja Russella. Bio je to jedini pogodak na susretu, pogodak vrijedan tri boda i druge pozicije na tablici. Ipswich je imao svoje prilike za poravnanje, Daryl Murphy i Jonathan Douglas bili su jako blizu u svojim pokušajima glavom. Derby je izdržao do kraja i primakao se na dva boda iza vodećeg Middlesbrougha. Ipswich je usprkos porazu zadržao posljednju poziciju koja vodi u razigravanje za promociju u viši rang natjecanja.

Rotherham - Hull City

Lee Frecklington doveo je Millerse u vodstvo u 28. minuti i to udarcem s bijele točke. Kazneni udarac skrivio je Moses Odubajo koji je neopreznim startom srušio Kirka Broadfoota. Joe Newell udvostručio je vodstvo u 57. minuti susreta uz malu pomoć vratnice. Gosti su uložili maksimalni napor kako bi došli barem do izjednačenja i jednog boda, ali u svojim nastojanjima nisu imali sreće, Chuba Akpom dva puta je pogodio vratnicu. Ovim porazom Hull je pao na četvrto mjesto i zaostaje pet bodova za vodećim.

Burnley - Charlton

Burnley je s visokih 4:0 nadvisio goste iz Londona i s 38 bodova drži peto mjesto na tablici. Na prvi pogodak čekalo se sve do 44. minute susreta kada je na dodavanje Matta Lowtona precizan Scott Arfield. Tamo gdje je stao u prvom dijelu Arfield je nastavio u drugom, u 53. minuti postiže svoj drugi pogodak za vodstvo od 2:0. Do kraja susreta precizni su još bili Andre Gray u 55. minuti i Sam Vokes u 78. minuti susreta.

Queens Park Rangers - Bristol City

Jimmy Floyd Hasselbaink još uvijek čeka prvu pobjedu na klupi QPR-a nakon loše predstave i osvojenog samo jednog boda protiv posrnulog Bristol Cityja. Robinsi su promašili cijeli niz prilika u prvom poluvremenu u kojem su bili dominantna momčad. Nakon 11 minuta igre u drugom dijelu Junior Hoilett je uspio pronaći put do mreže Franka Fieldinga. Domaći nisu uspjeli održati vodstvo do kraja utakmice i u 80. minuti Aaron Wilbraham donio je bod gostima iz Bristola. S ovim bodom gosti su skočili na 20. mjesto, dva boda iznad zone ispadanja.

Championship, 22. kolo: Sheff Wed - Wolves 4:1
Leeds - Preston 1:0
Reading - Blackburn 1:0
Brighton - Middlesbrough 0:3
Bolton - Fulham 2:2
Brentford - Huddersfield 4:2
Bristol City - QPR 1:1
Burnley - Charlton 4:0