Tri puta po 2:0: Villarreal, Athletic Bilbao i Celta do novih pobjeda

Mihaela Bradovski • nedjelja, 20.12.2015.

Još tri dvoboja Primere donijela su identične rezultate i pobjede za favorite. Domaću pobjedu upisao je Athletic Bilbao dok su u gostima slavili Celta i Villarreal...

Athletic Bilbao na svom stadionu dočekao je momčad Levantea i upisao pobjedu 2:0 s kojom nastavlja "europsku kampanju", a gosti su ostali zabetonirani na posljednjoj poziciji na ljestvici.

Prema očekivanjima Athletic je dominirao svih 90 minuta i zasluženo odnio sva tri boda. Trebalo je vremena da slomi otpor gostiju, ali cijelim tijekom susreta bio je bliži pobjedi i na kraju ju je i zaslužio.

Poveo je domaćin u 55. minuti pogotkom Mikela San Josea koji je na dodavanje Susaete glavom poslao loptu u mrežu. Nastavio je domaćin napadati i stvarati prilike te je u 82. minuti stavio točku na i pogotkom Inakija Williamsa.

Celta je zadržala četvrtu poziciju na ljestvici gostujućom pobjedom kod Granade. Iako je Ivan Kelava odlično branio u oba susreta Kupa kralja, u prvenstvu je i dalje iza Andresa Fernandeza.

Treću uzastopnu pobjedu Celti su donijeli Fabian Orellana i Iago Aspas koji su postigli pogotke još u prvom poluvremenu i tako osigurali svojoj momčadi nova tri boda.

Villarreal je još od rujna čekao na prvu gostujuću pobjedu u Primeri i napokon ju je i dočekao. U gostima kod Real Sociedada slavio je 2:0, a junak gostiju bio je Denis Suarez koji je postigao oba pogotka.

Frustrirajuća serije Žute podmornice prekinuta je Suarezovim golovima u svakom poluvremenu i iako je domaćin bio opasniji i imao više prilika, Villarreal je stigao do punog plijena.