Primera, 16. kolo, 20.12.2015.
Málaga
Málaga 1:0(0:0) Atlético Madrid
Atlético Madrid

Malaga svladala Atletico Madrid i prekinula mu seriju od devet uzastopnih pobjeda

Niko Rukavina • nedjelja, 20.12.2015.

Malaga je uspjela nadvisiti Atletico Madrid na domaćem terenu s minimalnih 1:0, a pobjednički pogodak zabili su u 86. minuti. Atletico je zbog dvostrukog žutog kartona Gabija od 56. igrao s igračem manje.

Atletico Madrid prekinuo je seriju od čak devet uzastopnih pobjeda u svim natjecanjima i izgubio je na gostovanju kod Malage. Atletico tako nije uspio preuzeti čelo ljestvice od Barcelone koja je ovaj vikend pauzirala zbog obaveza na Svjetskom klupskom prvenstvu.

U prvom dijelu obje su momčadi imale po nekoliko pokušaja, ali se mreže nisu tresle. Domaćini su imali terensku inicijativu i više prilika za postizanje pogotka, međutim nisu uspjeli savladati Jana Oblaka te se na odmor otišlo s rezultatom 0:0.

Diego Simeone na poluvremenu je u svlačionici ostavio Luciana Vietta umjesto kojega je ušao Fernando Torres. Ključni trenuci utakmice dogodili su se u razmaku od 51. do 56. minute kada je Gabi zaradio dva žuta kartona i do kraja dvoboja Atletico je morao igrati s igračem manje.

Do kraja utakmice Malaga je dominirala, a pobjednički pogodak uspjeli su zabiti u 86. minuti kada je precizan bio Brazilac Charles na asistenciju Nordina Amrabata. Za pobjedničku momčad Duje Čop je igrao do 70. minute.