Mihaela Bradovski • nedjelja, 20.12.2015.

Prvi susreti 16. kola Primere donijeli su dvije pobjede domaćina i dva remija. na svom travnjaku pobjede su upisali Espanyol i Deportivo...

Gary Neville još uvijek čeka prvu pobjedu na klupi Valencije. Getafe je na Mestalli u prvom poluvremenu dva puta vodio, ali Valencia se oba puta vratila te je susret završen s 2:2.

Pedro Sarabia i Angel Lafita pogađali su za Getafe dok je prvi put rezultat poravnao Paco Alcacer, a drugi put Santi Mina.

Do sva tri boda došao je Espanyol na domaćem travnjaku protiv Las Palmasa. Momčad iz Barcelone tako je prekinula niz od tri susreta bez pobjede dok je Las Palmas ostao u zoni ispadanja.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je u 67. minuti Felipe Caicedo na dodavanje Javija Lopeza.

Sa serijom odličnih rezultata nastavio je Deportivo koji je bio bolji i od Eibara. Eibar se nada kako neće doživjeti deja vu, prošle sezone također je sjajno startao, a onda je uslijedila serija loših rezultata i pad u zonu ispadanja.

Momčad iz La Corune slavila je 2:0 pogocima Pereza i Arribasa, a susret je završila bez isključenog Luisinha koji je igru napustio u 68. minuti, pet minuta prije drugog gola domaćina.

U burnom seviljskom derbiju Real Betis i Sevilla odigrali su bez pogodaka. Čak 12 žutih kartona pokazano je u ovom dvoboju, igralo se očekivano čvrsto, no pogoci su izostali.