Real Madrid
Real Madrid 10:2 Rayo Vallecano
Rayo Vallecano

Mihaela Bradovski • nedjelja, 20.12.2015.

Madridski Real do vrha je napunio mrežu Rayo Vallecana slaveći s čak 10:2. Gosti su se raspali kada su u prvom poluvremenu zaradili dva crvena kartona i od vodstva 2:1 otišli su u poraz 10:2...

Vrlo sadržajna utakmica na Santiago Bernabeuu, čak 12 pogodaka, dva crvena kartona i kratko vodstvo Rayo Vallecana. Ipak, kada su gosti ostali s dva igrača manje, ostali su i bez šanse.

Golijada je najavljena već u četvrtoj minuti kada je raspoloženi Danilo zabio vodeći pogodak za domaćina nakon ubačaja Garetha Balea.

Međutim vrlo brzo uslijedio je šok. U samo dvije minute razmaka Real Madrid prima dva pogotka, Posebno loša bila je reakcija domaće obrane u 12. minuti kada je Jozabed ostao sam i zabio za 2:1, a dvije minute prije toga prvi pogodak za Rayo zabio je Amaya.

U 14. minuti Tito zarađuje izravni crveni karton nakon starta nad Kroosom, a s igračem više domaćin poravnava u 25. minuti nakon nove suradnje Bale - Danilo, ovaj put strijelac je bio Velšanin.

U 28. minuti priči je kraj, do kraja susreta bilo je samo pitanje koliko pogodaka će gosti primiti. Naime Baena je zaradio drugi žuti karton, a Cristiano Ronaldo s dva igrača više realizira kazneni udarac za 3:2.

Do odlaska na odmor Gareth Bale pogodio je još jednom mrežu Raya, a u drugih 45 minuta Real Madrid zabija još čak šest golova.

Uz tri gola Benzeme, dva Balea i jedan Ronalda u drugih 45 minuta Real Madrid slavio je konačnih 10:2 i tako treći put u svojoj povijesti postigao barem deset golova na jednom susretu u prvenstvu. Posljednji puta to je bilo 1960. godine kada je svladao Elche s 11:2.

Protiv Raya Luka Modrić igrao je svih 90 minuta i upisao jednu asistenciju, a Mateo Kovačić ušao je u 65. minuti.

• sportoz20.12.2015. u 20:04
    Od svih igrača Reala najbolje i za čistu desetku odigrao je sudac. Patuljak je gigantu pokazao zube u startu, ali su mu vrlo brzo izbijeni u najboljoj maniri Brune Marića i ostalih domaćih eksperata.