Denis Drljepan-Mihoci • nedjelja, 20.12.2015.

U 17. kolu talijanskog prvenstva Fiorentina je na svom terenu slavila protiv Chieva, a u strijelce se upisao hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić. Tri boda upisali su Roma i Napoli, dok su Verona i Sassuolo podijelili bodove...

Fiorentina – Chievo 2:0

Momčad Fiorentine na svom terenu je slavila rezultatom 2:0 protiv Chieva čime je stigla do 11. pobjede u sezoni. Ovom pobjedom Fiorentina se vratila na drugo mjesto s bodom manje od Intera.

Domaćin je poveo u 20. minuti. Federico Bernardeschi lijepo je proigrao Nikolu Kalinića koji puca iskosa, a lopta završava iza nesigurnog Albana Bizzarrija za deseti ligaški pogodak hrvatskog reprezentativca.

12 minuta kasnije Fiorentina je stigla do drugog pogotka na susretu, a autor sjajnog pogotka je Josip Iličić koji je s dvadesetak metara pogodio suprotne rašlje za konačan rezultat utakmice.

Atalanta – Napoli 1:3

Nakon dvije utakmice bez pobjede momčad Napolija je slavila s 3:1 u gostima kod Atalante.

Nakon ubačaja iz kornera u 52. minuti igrač domaćina Marten de Roon loptu je dirao rukom te je sudac pokazao na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Marek Hamšik, njegov udarac s bijele točke odbija se od stative i lota ide po crti, a sudac pokazuje kako je ipak prošla liniju i gosti su stigli do prednosti.

Dvije minute kasnije domaćin je stigao do poravnanja rezultata. German Denis vratio je loptu do Alejandra Gomeza koji udarcem s vrha šesnaesterca matira protivničkog vratara za brzo poravnanje rezultata.

Osam minuta kasnije Napoli je stigao do nove prednosti. Nakon ubačaja iz kornera u šesnaestercu se najbolje snalazi Gonzalo Higuain koji glavom postiže pogodak za novu prednost gostiju.

Od 74. minute Jorginho je zaradio drugi žuti karton te je gosti u nastavak susreta krenuli s igračem manje. 11 minuta kasnije Napoli je povećao svoju prednost. Hamšik je sjajno proigrao Higuaina koji je izbio sam pred vratara i poslao loptu pored Davide Bassija za njegov drugi pogodak na susretu.

U finišu susreta stoper domaćina Gabriel Paletta srušio je Driesa Mertensa u šesnaestercu, sudac pokazao na bijelu točku, a Paletti izravni crveni karton. Odgovornost je ponovno preuzeo Hamšik, ali ovaj puta nije uspio realizirati.

Roma – Genoa 2:0

Nakon četiri utakmice bez pobjede momčad Rudija Garcije stigla je do pobjede kojim je i možda spasila posao svom treneru.

Domaćin je poveo u finišu prvog poluvremena. Nakon ubačaja s lijeve strane, igrač gostiju pokušao je blokirati ubačaja, ali samo je namjestio odličnu priliku Alessandru Florenziju koji je to i iskoristio.

U 74. minuti Edin Džeko je pao u šesnaestercu i tražio je kazneni udarac, koji sudac nije dosudio, a BiH reprezentativcu se to nije svidjelo te je prigovorio Andreu Gervasoniju koji mu je zbog tog komentara pokazao crveni karton.

U finišu susreta domaćin je postavio konačan rezultat utakmice. William Vainqueur lijepo je ubacio s lijeve strane do Sadiqa Umara koji glavom postiže svoj prvi seniorski pogodak.

Verona – Sassuolo 1:1

Posljednjeplasirana Verona ni nakon 17. kola nije upisala pobjedu. Na svom terenu je remizirala protiv Sassuola.

U 35. minuti gosti su poveli. Šime Vrsaljko lijepo je ubacio s desne strane do Sergija Floccarija koji glavom još ljepše matira domaćeg vratara za prednost svoje momčadi.

Samo četiri minute kasnije domaćin je poravnao rezultat. Pawel Wszolek lijepo se je oslobodio svojih čuvara u poslao loptu pred protivnička vrata, a do lopte stiže veteran Luca Toni koji bez većih problema postavlja konačan rezultat utakmice.