Denis Drljepan-Mihoci • nedjelja, 20.12.2015.

U 17. kolu talijanskog prvenstva Milan je slavio u susretu sa šest pogodaka kod Frosinonea, dok je mladi hrvatski napadač Stipe Perica postigao jedini pogodak u pobjedi Udinese protiv Torina...

Frosinone – Milan 2:4

Nakon što nije uspjela slaviti protiv posljednje Verone i pretposljednjeg Carpija, momčad Siniše Mihajlovića slavila je u gostima kod 18-plasirane momčadi lige Frosinonea.

Do prednosti prvo je stigla domaća momčad. Federico Dionisi sjajno je proigrao Daniela Ciofanija koji izbija sam pred vratara i šalje pored Gianluigija Donnarumme za njegov četvrti pogodak u sezoni.

U 50. minuti gosti su stigli do poravnanja rezultata. Keisuke Honda dodao je na stranu do Ignazija Abatea koji iskosa pogađa vrata domaćina za svoj prvi pogodak u sezoni.

Samo pet minuta kasnije Milan je stigao do preokreta rezultata. Giacomo Bonaventura glavom je loptu dodao do Carlosa Bacce koji bez problema pogađa prazna vrata. To je Kolumbijčev osmi prvenstveni pogodak.

Do trećeg pogotka na susretu Milan je stigao u 77. minuti. Nakon ubačaja iz kornera Alex glavom loptu posprema u mrežu. Sedam minuta kasnije gosti su smanjili prednost Rossonera. Daniel Pavlović je ubacio iz slobodnog udarca, a u šesnaestercu Dionisi glavom loptu skreće u mrežu.

Konačnih 4:2 Milan je postavio u trećoj minuti sudačke nadoknade. Riccardo Montolivo lijepo je proigrao Bonaventuru koji još ljepše pogađa protivnička vrata za četvrti pogodak Milana na susretu.

Torino – Udinese 0:1

Nakon dva uzastopna poraza momčad Udinese slavila je s minimalnom razlikom u gostima kod Torina, a čovjek odluke bio je mladi hrvatski nogometaš.

U finišu prvog poluvremena Francesco Lodi je povukao loptu i dodao do Stipe Perice koji se oslobodio dvojice čuvara i iskosa poslao loptu u mrežu za prednost gostujućeg sastava.

U 64. minuti stoper gostiju Molla Wague zaradio je drugi žuti karton te je gostujući sastav u nastavak utakmice krenuo s igračem manje.

Sampdoria – Palermo 2:0

Vincenzo Montella stigao je do prve pobjede na klupi Sampdorije. Na svom terenu slavili su protiv Palerma s rezultatom 2:0.

Domaćin je poveo u 53. minuti. Antonio Cassano je dodao na drugu stranu do Roberta Soriana koji bez većih problema s desetak matira protivničkog vratara.

U 76. minuti momčad Sampdorije postavila je konačan rezultat utakmice. Luis Muriel dugom loptu pronašao je Davida Ivana koji s vrha šesnaesterca lobuje vrata gostiju Stefana Sorrentina za konačan rezultat utakmice.