Ivan Detelić • nedjelja, 20.12.2015.

U završne dvije utakmice 17. kola Bundeslige prije odlaska na zimsku stanku, Hertha je lagano pobijedila Mainz, dok je momčad iz Mönchengladbacha s desetoricom na terenu zasluženo došla do sva tri boda...

Berlinska momčad se lako obračunala s Mainzom

Hertha Berlin - Mainz 05 2:0

Hertha je ove sezone vrlo potentna i čvrsto drži treću poziciju iza Bayerna i dortmundske Borussije. Na domaćem terenu je u zadnjoj utakmici prvog dijela sezone s dva pogotka relativno lagano uzela tri boda protiv Mainza...

Uz puno veći posjed lopte domaća je momčad kontrolirala utakmicu i samo je bilo pitanje vremena kada će doći u vodstvo. U 34. minuti Vladimir Darida pogodio je za vodstvo od 1:0 s kojim se otišlo na odmor.

Pobjedu je osigurao Salomon Kalou u 54. minuti utakmice kada je u polukontri primio loptu, oslobodio se braniča i s ruba šesnaesterca poentirao.
Nakon pogotka utakmice se primirila i u takvim uvjetima gosti su bili ravnopravni, ali nisu uspjeli ublažiti ili spriječiti poraz.

Borussia s igračem manje nadigrala Darmstadt

Borussia Mönchengladbach - Darmstadt 3:2

Borussija je na početku pokušala pritiskom iskoristiti prednost domaćeg terena, ali gosti su se vrlo brzo uspjeli tome oduprijeti i nanizali nekoliko prilika. U 28. minuti, nakon ubačaja rukom iz auta, glavom je loptu prebacio Sandro Wagner, a ispred gola se iako čuvan dobro snašao Marcel Heller i zabio za vodstvo gostiju.
Deset minuta nakon primljenog pogotka domaćin je ostao i s igračem manje kada je isključen Granit Xhaka. Međutim, momčad iz Mönchengladbacha nije odustajala od svoje igre s većinskim posjedom lopte i manjak igrača se nije mogao primijetiti na terenu. Nagrada za dobru igru došla je minutu prije kraja prvog dijela kada je za izjednačenje pogodio Lars Stindl.

U drugom su poluvremenu igrači Borussije nastavili u istom ritmu i poveli u 51. minuti preko Haavarda Nordtveita.
Nakon sat vremena igre, Darmstadt je konačno ponovo proigrao i došao do izjednačenja. Za 2:2 zabio je Sandro Wagner u 67. minuti utakmice.

I kada se činilo da će to biti i konačan rezultat utakmice, Borussija je, potpuno zasluženo došla do trećeg pogotka i sva tri boda u 86. minuti utakmice. Heroj desetorice na terenu i strijelac za 3:2 bio je Oscar Wendt