Stuttgart 3:1 Wolfsburg
Wolfsburg

Slavljem protiv Wolfsburga Stuttgart prekinuo niz od pet susreta bez pobjede

Denis Drljepan-Mihoci • subota, 19.12.2015.

Momčad Stuttgarta je s 3:1 slavila protiv viceprvaka Njemačke Wolfsburga i tako prekinula niz od pet utakmice bez pobjede čime je izašla iz zone ispadanja te se nalazi na 15. mjestu ligaške tablice...

Pobjedom od 3:1 protiv momčadi Wolfsburga, Stuttgart je zaključio 2015. godinu. Ovom pobjedom Stuttgart je prekinuo niz od pet susreta bez pobjede i to je ujedno prvo slavlje Jurgena Krammyja na klupi ove momčadi.

Do prednosti prvo je stigla gostujuća momčad. Daniel Caligiuri poslao je povratnu loptu do Maximiliana Arnolda koji snažnim udarcem s vrha šesnaesterca matira vratara domaćina za prednost svoje momčadi.

Osam minuta kasnije domaćin je stigao do poravnanja rezultata. Lukas Rupp kratko je dodao do Daniela Didavija koji s dvadesetak metara prekrasno pogađa suprotne rašlje.

Devet minuta kasnije Timo Werner povukao je po desnoj strani i lijepo servirao loptu Filipu Kostiću na drugoj strani koji bez većih problema dovodi domaćine u prednost.

Na početku drugog poluvremena domaćin povećava svoju prednost. Florian Klein lijepo je proigrao Didavija koji ponovno lijepo pogađa protivnička vrata za svoj drugi pogodak na susretu.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao. Vrijedi spomenuti kako od 70. minuti domaćin igrao s igračem manje nakon što je Toni Šunjić zaradio drugi žuti karton. Ovo 18. kolo Bundeslige na rasporedu je 22. siječnja sljedeće godine.